Adam Ondra se na MS ve sportovním lezení v Innsbrucku představí ve třech disciplinách

[ title]
Od 6. - 16. září  2018 bude dlít  Adam Ondra  v rakouském Innsbrucku, kde probíhá ...

                                 MISTROVSTVÍ SVĚTA VE SPORTOVNÍM LEZENÍ 2018

Adam Ondra se zúčastní hned několika disciplín, konkrétně LEAD men (lezení na obtížnost), BOULDERING men, SPEED men (lezení na rychlost), COMBINED men (kombinace všech 3 disciplín - olympijských formát)

V letošním roce bude tedy Adam Ondra soutěžit ve všech třech disciplínách, tzn. v lezení na obtížnost, boulderingu i lezení na rychlost. Díky tomu může také soutěžit i v novince letošního ročníku a to v disciplíně Combined, která spojuje všechny tři disciplíny dohromady a jde o formát, ve kterém se bude soutěžit na Olympiádě v Tokiu v roce 2020.

Připomeňme si, že  pětadvacetiletý Adam Ondra  je český lezec, v současnosti jeden z nejlepších lezců světa. Mezi světovou lezeckou špičku se zařadil už ve dvanácti letech a od té doby se tam drží.

Od roku 2009 mohl poprvé závodit za dospělé lezce a od té doby posbíral celou řadu významných cen, mezi které se řadí medaile z MS a Světového poháru za lezení na obtížnost a bouldering.

Vedle závodního lezení se věnuje i sportovnímu lezení na skalách. Tam se v posledních letech zaměřuje na přelezy cest s nejvyšší obtížností. Mezi ty patří cesta Change v norském Flatangeru (9b+), kterou přelezl v roce 2012. Dále cesty La Dura Dura (9b+), česká Vasil Vasil (9b+), La Capella (9b) ve španělské Siuraně , Chaxiraxi v Olianě (9b). U všech těchto cest drží Adam první přelez. V září 2017 posunul hranice sportovního lezení, když přelezl cestu Silence obtížnosti 9c.

Jak víte, tak na podzim 2016 Adam uskutečnil úspěšný volný přelez Dawn Wall z kategorie tzv. bigwallového lezení ve velmi krátkém čase 8 dní. Vedle toho zvládl Adam i studium na vysoké škole, kde v roce 2016 úspěšně ukončil bakalářské studium ekonomiky a managementu.(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)