Ach synku, Synku, v Lucernu svůj den jsi nějak neměl, když jsi ve finále dovesloval poslední

Na Světovém poháru v Lucernu nevyšlo druhou červencovou neděli finále skifu Ondrovi Synkovi zdaleka podle představ, když obsadil až šesté  místo. Z vítězství se radoval Novozélanďan Robert Manson, který vyhrál naprosto suverénně skoro o čtyři vteřiny před druhým Kubáncem Angelem Fournierem.

Ondra Synek si přitom druhou  červencovou sobotu hlídal bezpečně postup ze semifinále, když skončil druhý právě za Mansonem. Do finále následující den vůbec nepostoupil například Chorvat Damir Martin.

Ondra Synek si premiérové vystoupení ve Světovém poháru v letošní sezóně představoval jinak. Chtěl otestovat soupeře kalibru Mansona či Fourniera, s nimiž ještě v roce 2017 nezávodil, ale myslel určitě daleko výš než na konečné šesté  místo.

Jak říkám ...

"Prostě to nebyl můj den. Byl jsem úplně bez energie. Vůbec nevím, proč. Jako to šlo včera lehce, tak dnes to bylo od startu těžké a trápil jsem se," přiznal po závodeech Ondřej Synek.

Lucern (Švýcarsko) 9. července 2017
Závody Světového poháru

Muži skif: 1. Manson (N. Zél.) 6:49,08, 2. Fournier (Kuba) 6:52,94, 3. Ščarbačenja (Běl.) 6:55,00, ...6. Synek (ČR) 7:02,29.
Muži dvojskif: 1. Storey, Harris (N. Zél.) 6:10,99, ...finále C: 4. Melichar, Klang (ČR) 6:32,28.
Muži dvojka bez korm.: 1. Hunter, Murray (N. Zél.) 6:34,50, ...finále B: 3. Podrazil, Helešic (ČR) 6:45,88.
Muži párová čtyřka: 1. Litva 5:48,72.
Muži čtyřka bez korm.: 1. Británie 5:52,92, ...finále C: 4. ČR (Emr, Pilc, Paroulek, Tikal) 6:13,19.
Muži osma: 1. Německo 5:24,31.

Ženy skif: 1. Gmelinová (Švýc.) 7:25,22, ...finále C: 3. L. Žabová (ČR) 7:53,58.
Ženy dvojskif: 1. Donoghueová, Loeová (N. Zél.) 6:50,20, ...finále B: 3. Fleissnerová, L. Antošová (ČR) 7:12,55.
Ženy dvojka bez korm.: 1. Prendergastová, Gowlerová (N. Zél.) 7:01,88.
Ženy párová čtyřka: 1. Polsko 6:17,31.
Ženy osma: 1. Rumunsko 6:02,81.

(ps, OndrejSynek.cz, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)