A jaké je Švýcarsko? Co se týká tenisu, tak ve Fed Cupu poražené. Česko - Švýcarsko 3:1

[ title]
Nejrychlejším možným způsobem postoupily české tenistky do semifinále Fed Cupu, když v prvním kole porazily Švýcarsko celkově 3:1.

SportovníListy.cz byly na místě děje...


Petra Kvitová i ve druhém svém duelu přehrála tentokrát jedničku Švýcarka Belindu Bencicovou 6:2 a 6:4. Česká jednička z  výběru Petra Pály tak získala třetí a tím pádem rozhodující bod. Pak se hrála už za rozhodnutého skóre 3:0 čtyřhra a tu Češky Lucie Šafářová a Barbora Strýcová prohrály s párem Timea Bacsinszká, Jil Teichmannová 6:1, 4:6 a 8:10 v super tie-breaku.

Jak říkám...



"Dnes to bylo trošku lepší. Včera jsem hrála ve Fed Cupu po strašně dlouhé době, a než si člověk zvykne, trvá to. Belinda do toho chodila víc, sem tam něco zkazila. Je to hra, která mi víc sedí," řekla Petra Kvitová pro Českou televizi.

"Jsem strašně rád, že se to povedlo dotáhnout hned takhle v prvním dnešním zápase. Petra hrála výborně, hlavně na své servírovací gamy. Za stavu 4:3 skvěle odvrátila brejkbol, to byl hrozně důležitý game. Musím ji pochválit," uvedl po utkání Petr  Pála a jak řekl, tak se stalo. Pochválil ji.


  Praha 11. února  2018
Fed Cup, 1. kolo Světové skupiny

Praha: Česko - Švýcarsko 3:1

Kvitová - Bencicová 6:2, 6:4
Šafářová, Strýcová - Bacsinszká, Teichmannová 6:1, 4:6, 8:10

 Na webu SportovníListy.cz  jsou ještě následující články:


Podívejte se, jak se Petra Kvitová představila svým fanouškům v Praze jako lvice Petra


České tenistky v prvním kole Fed Cupu první hrací den neprohrály Česko - Švýcarsko 2:0

(ps, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)