Ligová fotbalová asociace vítá za současné situace odložení Mistrovství Evropy ve fotbale

V úterý 17. března 2020 proběhla z podnětu UEFA očekávaná videokonference 55 evropských asociací, na které se v souvislosti s onemocněním COVID-19 v Evropě řešil osud mezinárodních soutěží a finálového turnaje mistrovství Evropy.

Výsledkem je přesunutí letošního evropského šampionátu na léto 2021 a apel ze strany UEFA na dohrání veškerých domácích a evropských soutěží v této sezoně.

K tomu vydala stanovisko Ligová fotbalová asociace v podobě vyjádření  předsedy Ligové fotbalové asociace Dušana Svobody.

Jak říkám ...„Odložení Mistrovství Evropy o rok vítáme, znamená to pro nás větší manévrovací prostor pro dohrání letošního ročníku­. Vnímám to jako silný signál směrem k ligovým soutěžím, aby mohly být dohrány na hřišti, a ne u zeleného stolu. Nicméně ve chvíli, kdy se Česko nachází stále v nouzovém stavu, je hodně předčasné spekulovat o variantách, jak půjde tuto sezónu dokončit. V nejbližších týdnech se jistě hrát nezačne," konstatoval Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace k  rozhodnutí UEFA odložit konání EURO na příští rok 2021.

SportovníListy.cz napsaly UEFA přesunula fotbalové EURO na rok 2021

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)