Pozdrav prezidenta České golfové federace Zdeňka Kodejše těm, co také hrají golf

Mezi sporty, které se nyní už dva týdny mohou  hrát sic s určitými omezeními, patří i golf. Všechny, kteří tak dříve činili a nyní se chystají golf nadále hrát, pozdravil na webu golfové federace Zdeněk Kodejš, prezident České golfové federaceVážení golfoví přátelé,

již skoro dva týdny hrajeme golf. V normálním roce je to celkem banální věta na začátku sezóny. Spíše konstatování. Letos ale tato informace má své kouzlo a jsem přesvědčen, že všichni golfisté ji říkají s trochou pokory a vděku. Ještě před 3 týdny to na to vůbec nevypadalo. Nyní jsou golfová hřiště povětšinou plná a golfisté tak mohou pracovat na své imunitě a dobré náladě, což pohyb na čerstvém vzduchu přináší a bojují tedy s nástrahami letošního jara plnou silou.

Pevně doufám, že naše herní nadšení nás nevede k porušování toho, co jsme slíbili dodržovat, tedy pravidel, trochu pozměněných vzhledem k současné situaci. To byl náš hlavní argument při snaze prosadit uvolnění golfu mezi povolenými aktivitami v první vlně. Golfisté jsou přece zvyklí dodržovat pravidla sami a nepotřebují mít za sebou žádného rozhodčího, natož drába.

Jsem velmi rád, že zatím se ke mně nedonesl žádný exces, žádná aféra s porušováním a nedej bože s řešením takové situace prostřednictvím státních orgánů.

A zaznamenáváme další úspěchy. Od dnešního rána je možné hrát v plném flightu, tedy se 4 hráči. Samozřejmě je nutné nadále dodržovat všeobecně známá omezení – odstup od ostatních hráčů ve flightu na 2 metry, případně se přibližovat jen s rouškou atd.

Buďme tedy rádi, že můžeme hrát a zkusme ještě malé nepohodlí při hře chvíli vydržet. Stojí to za to i když před sebou máme ještě kus cesty. Potřebujeme ještě vybojovat další bitvy, především zahájit soutěžní sezónu, tedy mistrovské turnaje a ligy, aby naši špičkoví hráči a hráčky přišli co nejdříve do turnajového tempa. Potřebujeme pomoci reprezentantům cestovat, jak a kam to bude možné. Je před námi ještě dost práce, kterou ale rádi odvedeme, možná i proto, že odezva sportovního prostředí je velmi kladná.

Dovolím si ocitovat pana Milana Hniličku, šéfa Národní sportovní agentury, který nám velmi pomohl a dovolím si tvrdit, že to je v současné situaci největší bojovník za sport v České republice: „Naše spolupráce vždy probíhá na velmi akční a korektní notě. Jsem rád, že se ČGF snaží golf zpřístupnit široké veřejnosti a především mládeži, což se ukázalo i při aktuálním vyjednávání rozvolnění bezpečnostních opatření vlády v rámci zpřístupnění golfových hřišť. Osobně si golfu velmi vážím, protože to je jeden z posledních sportů, kde se dbá na udržení tradičních hodnot a fair play.“

Za svoji osobu jsem velmi rád, že mohu spolupracovat s lidmi, jako je Milan Hnilička. Stejně tak mám radost z aktivit golfového prostředí, rád zmíním projekt Hrajeme a pomáháme, se kterým přišlo vedení Asociace golfových hřišť, a kterého je nám ctí se účastnit. Nejprve podpora seniorů a nyní hra s osobnostmi sportovního a společenského života přináší konkrétní, viditelný efekt, tedy pomoc potřebným. Díky za to. Prezentujme společně tyto úspěchy, buďme na ně hrdí a vytrvejme. Stojí to za to.

Na setkání s Vámi na golfových hřištích se stále těší

                                                            Zdeněk Kodejš, prezident České golfové federace(ps, SportovníListy.cz, Česká golfová federace, foto: Česká golfová federace)

Kam zmizeli fotbalisté

17.1.2021 09:00:00

Ještě před šesti či sedmi lety vykazovala Fotbalová asociace České republiky kolem 630 tisíc členů, pak si koupili nové počítače a při přehrání dat najednou zbylo jen asi 340 tisíc členů. I s tím...