Policejní zásah na vedení hokejového svazu

[ title]

Přísně utajovaný zásah uniformovaných složek na vedení českého hokeje se samozřejmě utajit nepodařilo. I když se olomoucké zastupitelství snažilo, neblahá pravda je venku, sport je opět v centru dění.

Fanoušky neuklidní, že důvodem nejsou dotační machinace, ani pronajatý byt či milostné eskapády po vzoru fotbalových funkcionářů. Důvodem je podezření ze zneužití pravomoci řídících orgánů svazu, které neměly měřit všem stejně.

O co se jedná?

Extraligové kluby dostávají poměrně tučné pokuty za nevhodné chování a urážky sudích, což je v pořádku, sport má být pořád lidovou zábavou. Proč ale naopak směšnou pokutu dostanou místopředsedové svazu, kteří jsou i majitelé klubů (byť o jednom se pochybuje), to nechápou nejen fanoušci, ale podle provedeného šetření také naši státní zástupci.

Vedení soutěže se rozhodlo situaci uklidnit a zvažuje varianty, dle kterých buď klubům promine uložené pokuty, nebo oběma funkcionářům doměří trest do adekvátních částek.

Zejména majiteli Sparty Petru Břízovi nehraje do karet možnost překvalifikování jeho činu na omezování osobní svobody a vyhrožování, kdy rozhodčí jednak častoval označením pánského přirození (diváci používají dámské) a navrch oznámil, že již nebudou moci vykonávat svoji činnost, k čemuž neměl mandát.

Otázkou pochopitelně je jak se bude chovat policie. Když se nenajdou důkazy pro jednu věc, musí se najít pro jinou, jak je u nás zvykem.

Zdá se, že letošní hokejová sezona tak bude mít mediálně sledované nejen své sportovní vrcholy, ale titulní strany novin zaplní i další senzační zprávy.


V Chelsea panika ze Slavie

Zimní olympiáda v Praze?


Sportovní bafuňáři nahánějí České dráhy

Výrazné zdražování cen za bruslení pro amatéry


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)
Zdeněk Ertl: Zábava, nebo zdraví?

Zdeněk Ertl: Zábava, nebo zdraví?

30.3.2020 17:09:42

V sobotu mi zavolal kamarád, vrstevník, s kterým se dobře známe, ale poměrně dlouho jsme se neviděli. Dlouho se jako schopný trenér a manažer pohybuje ve sportovním prostředí. Samozřejmě jsme m...