Pohodlná výhra basketbalistek USK je přiblížila do čtvrtfinále Euroligy ... USK - Bourges 82:64


Postup do čtvrtfinále play-off Euroligy mají basketbalistky USK Praha na dosah. K vytouženému cíli je ještě víc přiblížila výhra na francouzským klubem Bourges 82:64.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové po vyrovnaném úvodu utkání utekly soupeřkám a brzo vedly  21:10. Střelecky se dařilo především Elhotové, která stihla za první čtvrtinu 13 bodů a proměnila tři ze čtyř trojkových pokusů. První desetiminutovku USK ovládl 31:18.

Čtvrtina plná zvratů byla ta druhá. Náskok Pražanek narostl  dokonce až na 18 bodů, jenže francouzský celek rozjel devítibodovou šňůru a  snížil skore  dokonce na šestibodový rozdíl.

Pražanky však postupně znovu začaly hrát  svoji hru   a nakonec zaslouženě vyhrály. Pražanky dokázaly utéct i na nejvyšší rozdíl v utkání 24 bodů, který už hráčky Bourges jen o něco zmírnily.


Jak říkám ... "Bourges mělo plán, že nás budou zpomalovat, hrát svůj klasický zpomalený basket s dobrou a agresivní obranou, většinou nečistou. My jsme se hlavně ve druhé čtvrtině tomu stylu přizpůsobily a hrály jsme hrozně pomalu a s velkými chybami v obraně. Už pod dojmem, že to bylo v jeden moment o 20 bodů. A ukázalo se, že nebude stačit pohodový basket a bude třeba pracovat. Jsem ráda, že v druhém poločase už to byl náš normální výkon," komentovala zápas Natálie Hejková.

"Hrozně to nateklo. Bolí mě to shora, ze strany i zevnitř. Doufám, že regenerace bude rychlá. Je to asi takový střední výron. Ten poslední nájezd, kdy jsem si to udělala, byl trošku zbytečný. Nohy už byly unavené, už jsem do toho neměla jít tolik. Nebyla jsem úplně zdravotně v pořádku, je to pro mě zase ponaučení do dalších zápasů," prohlásila ke konci utkání zraněná Kateřina Elhotová.Praha  8. ledna  2020


Evropská liga basketbalistek - 9. kolo   

USK Praha - Bourges 82:64 (31:18, 44:33, 67:51)
Nejvíce bodů: Kateřina Elhotová 21, Thomasová, Vukosavljevičová obě 17, Ouviňaová 11 - Chartereauová 14, Rupertová 12, Eldebrinková a Achonwaová obě 9 * Fauly: 15:18 * Trestné hody: 11/9 - 16/13 * Trojky: 7:1 *  Doskoky: 45:33.

(ps, SportovniListy.cz , foto: Jiří Růžička)

Boj o fotbalové nafukovací panny

31.5.2020 09:00:00

Tak se nám konečně rozjela fotbalová liga. Byl to ale zvláštní pohled. Prázdné tribuny si před pár týdny jen stěží dovedl někdo představit. Pamatujeme si, jak se slávisté velmi rozčilovali, když ...