Podívejte se na obrázky Jiřího Růžičky z Memoriálu Luboše Tomíčka v ploché dráze


V pondělí 26. září 2022 se jel  na pražském  plochodrážním stadionu Markéta závod, který patří mezi mezinárodní motocyklové soutěže a je nejstarším motoristickým závodem v metropoli, kde se koná již od roku 1969 je to  Memoriál Luboše Tomíčka. Každoročně se na oválu na okraji Prahy  setkávají významní světoví i domácí závodníci.

Luboš Tomíček tragicky zahynul v roce 1968 při boji o Zlatou přilbu v Pardubicích 20. října 1968, ve věku čtyřiatřiceti let, stal šestou obětí závodu o Zlatou přilbu. O rok později se už konal první ročník Memoriálu slavného jezdce a to v termínu první pondělí po Zlaté přilbě v Pardubicích. Na a tak  letos  byl na programu motoristických událostí roku  2022 již   53. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka


SportovníListy.cz byly na místě děje                                                      a mají obrázky od Jiřího Růžičky!
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz zde.(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: JIří Růžička)