Podívejte se, jak vodní pólisté Steppu nedali soupeřům z Magdeburgu šanci a zvítězili 11:5

Vodní pólisté z Magdeburgu přijeli druhou únorovou sobotu do Prahy po dobrých výsledcích v minulých kolech s odhodláním po třech sezónách konečně Stepp porazit. Bohužel pro Magdeburské, už ve druhé čtvrtině bylo všem jasné, že tentokrát budou hosté rádi, když neodjedou s debaklem. Domácí se totiž před tribunou zaplněnou skvělými fanoušky vytáhli, podali zatím nejlepší výkon sezóny a vcelku jasně porazili WU Magdeburg 11:5.

Stepp do utkání nastupoval s cílem udržet dobrou kvalitu obrany z minulého utkání a přidat v útoku. Vše z toho se vydařilo na výbornou, a tak hosté dostali šanci na vyrovnaný průběh zápasu pouze v první čtvrtině.

Stepp se hned prvním útokem ujal vedení a to si udržel až do konce utkání. Hosté z počátku drželi se steppáky tempo a po první čtvrtině prohrávali pouze o jednu branku. Ve druhé však domácí přidali a zlepšili pohyb v útoku, získali několik přesilových her, a díky tomu měli v polovině utkání náskok již čtyři branky.

Ve druhé polovině utkání již hosté nestačili plavecky a nadšeně hrající Stepp postupně zvyšoval náskok. Střelecky se dařilo hlavně Tomášovi Petrovi, který vsítil 4 branky a Zubaľovi, který dal 3 branky. Steppu se také opět dařilo v obraně. Pražané  obětavě, a hlavně čistě bránili, o čem svědčí poměr vyloučených 2-9. Když už  soupeř vystřelil, tak vše jistil v dobré formě chytající brankář Januš.

Domácí Stepp tak v podolském bazénu předvedl, že doma jen tak s někým neprohrává a vítězstvím 11:5 si do tabulky připsal důležité dva body za výhru nad přímým konkurentem o přední místa ve 2. Bundeslize.

„V utkání se nám podařilo dodržet taktické pokyny trenérů. Dařila se nám zónová obrana, se kterou si hosté nevěděli rady. Naopak v útoku jsme svým aktivním pohybem získávali jak přesilové hry, tak střelecké možnosti, které jsme dokázali zužitkovat. Soupeř byl asi z našeho výkonu nemile překvapen. Naopak naši fanoušci, kteří nás skvěle podporovali, viděli po delší době z naší strany velmi povedený zápas," řekl po utkání kapitán Steppu a nejlepší střelec Tomáš Petr.

Druhá bundesliga vodního póla
Praha, Podolí 13. února  2016

Stepp - WU Magdeburg 11:5
Čtvrtiny: (3:2 / 4:1 / 1:1 / 3:1) * Branky: Tomáš Petr - 4, Zubaľ - 3, Vološčuk - 1, Procházka - 1, Tomčík - 1, Simoněnko  - 1

(ps, tp, mj, jr, SportovniListy.cz, foto: Jiří Růžička)