Po výtečném výkonu zasloužená výhra nad klokany. Mladá Boleslav – Bohemians Praha 3:0

Mladoboleslavští fotbalisté předvedli bojovný a kompaktní výkon, který korunovali třemi pěknými góly, jedním na konci poločasu a dvěma trefami těsně po změně stran. K odvetě hrané v úterý 7. července 2020 večer ve vršovickém Ďolíčku jedou s nadějným náskokem.

Do prvního poločasu vstoupily oba týmy ofenzivně, ale na branku se čekalo až do konce půle. Ve 43. minutě po ubráněném vršovickém rohu vyrazili Mladoboleslavští do útoku po pravé straně a Fulnekův centr Budínský volejem pověsil pod břevno branky bezmocného Valeše - 1:0.

Druhý poločas byl v provedení středočeských fotbalistů vydařený. V necelé čtvrthodince po změně stran přidali dva góly a aktivní hrou udrželi čisté konto, což je pro odvetu důležitý faktor.

V 51. minutě Budínského přihrávku Křapka doběhl těsně před koncovou lajnou a jeho centr se v šestnáctce dostal k Budínskému, jenž se prodral přes obránce i brankáře a v pádu poslal míč do branky - 2:0.

V 58. minutě po Ladrově vynikající přihrávce uvnitř soupeřova pokutového území Fulnek nastřelil tyč. Boleslavští však zůstali na míči a po autovém vhazování přihrávku Jiřího Klímy už proměnil v gól Fulnek, když se křížnou přízemní ranou trefil k levé tyči - 3:0.

Tříminutové nastavení se hrálo za skandovaného potlesku spokojených domácích diváků, kteří mladoboleslavské fotbalisty vyprovodili do úterní odvety s nadějným náskokem tří gólů bez jediného inkasovaného.

Mladá Boleslav 4. července 2020

FORTUNA:LIGA  2019/2020  první finále skupiny o Evropu

FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 3:0 (1:0)
Góly: 43. a 51. Budínský, 58. Fulnek  *  ŽK: Jiří Klíma, Douděra * Rozhodčí: Lerch - Šimáček, Ratajová

FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka, Tataev, Jakub Klíma, Zelený - Janošek (84. Mazuch), Túlio - Ladra (68. Wágner), Budínský (84. Dominik Mašek), Fulnek - Jiří Klíma (78. Douděra).
Bohemians Praha 1905: Valeš - Krch, Köstl, Hůlka, Schumacher - Levin (62. Dostál), Jindřišek - Hronek (46. Mosquera), Květ (77. Vacek), Vodháněl (62. Nečas) - Pulkrab (62. Ugwu).

(jk, SportovníListy.cz, FK Mladá Boleslav, foto: FK Mladá Boleslav)