Po šalině, vlaku a lodi vyjede poprvé Šachový trolejbus. Ve Zlíně se představí královská hra pod trolejemi

Historicky první Šachový trolejbus vyjede v sobotu 26. září 2020  ve Zlíně. Akce s podtitulem „Inteligence v městské hromadné dopravě“ má stejně jako předchozí obdobné aktivity Šachového svazu ČR přilákat k této hře zejména děti a mládež. Výjezd trolejbusu je ve 13:00 hodin ze zastávky Sportovní hala, k dispozici bude pět magnetických šachovnic a zajištěn je i odborný dohled šachového velmistra Tomáše Poláka.

V období, kdy probíhají nábory do sportovních klubů a oddílů a rodiče přemýšlejí, kam své ratolesti umístit, se Šachový svaz ČR rozhodl využít příležitosti, jak královskou hru zatraktivnit a dostat blíže k veřejnosti. Po již zavedené Šachové šalině, která poslední dva roky jezdila po Brně, připravil svaz zlínský Šachový trolejbus.

V historické soupravě, která bude brázdit ulice Zlína v sobotu 26. září od 13:00 do 17:00 hodin, bude instalováno pět magnetických šachovnic. Na nich si může zahrát kdokoliv, kdo do speciálně upraveného a vyzdobeného vozu MHD nastoupí každou půlhodinu buď na zastávce Sportovní hala, nebo v další stanici Padělky IX. Poslední souprava vyrazí na cestu od Sportovní haly v 16:30 hodin.

Jak říkám...

„Akce je primárně určená pro děti a mládež, odmítnuti nebudou ale žádní zájemci o královskou hru bez ohledu na výkonnost. Samozřejmostí je dodržení všech platných hygienických opatření. Nic nepodceňujeme,“ hlásí předseda ŠSČR Martin Petr.Na dění uvnitř trolejbusu dohlédne velmistr Tomáš Polák i zástupci svazu, kteří budou ochotni zodpovědět dotazy k profesionálnímu šachu i případné registraci nových členů. Pro cestující jsou rovněž připraveny soutěže o hodnotné věcné ceny s šachovou tématikou. 

Tak tedy na viděnou v sobotu 26. září 2020 ve Zlíně na jízdě historicky prvního Šachového trolejbusu! Více informací naleznete na webu Šachového svazu ČR. 

(rb, SportovníListy.cz, Šachový svaz ČR, foto: Petr Skála)