Petr Čech aktivuje své úspěšné sportovní kolegy

[ title]
Poté, co časopis Forbes přišel s žebříčkem nejvíce vydělávajících českých sportovců, jehož čelo opět opanoval brankář Arsenalu Petr Čech, vystoupil plzeňský rodák s bohulibou myšlenkou. Hodlá oslovit své kolegy z Top 10, aby vytvořili speciální fond na podporu bývalých úspěšných sportovců, medailistů z olympijských her, mistrovství světa a Evropy, kteří se ne vlastní vinou nedokázali zabezpečit na seniorský věk.

Vzhledem k tomu, že součet ročních příjmů těchto deseti sportovců převyšuje jednu miliardu korun, lze očekávat, že tento fond dokáže převýšit současnou ne příliš vysokou a ne moc transparentní podporu, kterou bývalí olympijští reprezentanti získávají od Českého olympijského výboru.

Pro nadcházející jednání s představiteli vlády mají však podmínku, aby příspěvek do fondu byl daňově odečitatelnou položkou. Je to sice zvláštní podmínka s ohledem na jejich bydliště mimo území České republiky, ale možná, že se jednou budou chtít vrátit. Manžel a manažer tenistky Plíškové se k zamýšlené akci staví zdráhavě s poukazem na fakt, že tenisté nemají fixně dané platy na sezonu a své odměny si musí opravdu vyhrát, na rozdíl od zástupců kolektivních sportů a jsou tedy zásadním způsobem znevýhodněni.

Petr Čech mu měl údajně vzkázat, že v zájmu genderově vyváženého zastoupení přispěvovatelů fondu by Plíšková jako jediná žena měla být poctěna a okamžitě do fondu vstoupit. K akci se připojí i Jaromír Jágr, který sice z Top 10 vypadl, ale i tak chce pomáhat bývalým sportovním hvězdám. V jeho případě se tak má stát formou zaměstnání v jeho hokejovém kladenském klubu a nabídkou adekvátního sociálně-ekonomického zabezpečení.

Sparťanské fanoušky namotivoval Jaroslav Tvrdík

Spasí Kájínek Chovance?


Fotbalová liga se přerušuje


Harley Davidson mění sportovní mapu České republiky


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)