Pelta s Křetínským rozjeli nový business


Protože se v České republice nic neutají, do éteru se dostala obžaloba pánu Pelty, Jansty a spol. A nejen sportovní fanoušek se nestačí divit, kromě populárních hlášek typu: „Ty víš, kde běhá zajíc“ vyplula na povrch i skutečnost, že bývalý svazový šéf Pelta rozjel společné podnikání s majitelem Sparty Danielem Křetínským. A ne ledajaké.

Pouze koronavirová krize a s ní spojené omezení cestovaní jim zatím zabránilo představit novou estrádu, ze které byl unesen sám David Copperfield. Jmenuje se Kabela, představuje oba slovutné pány jako špičkové iluzionisty, neb dokáží naplnit objekty neexistujícími předměty a o jejich existenci přesvědčit miliony diváků, včetně policistů. Slabinou show je fakt, že o povedených tricích je diváctvo informováno až s několikaletým zpožděním. Obrovský úspěch Kabely přiměl umělce k dalšímu pokračování pod krycím názvem Stadion. V jeho rámci se na Letné vykope ohromná jáma, ve které bude stát nový fotbalový chrám Sparty. A ta na něm bude hrát Ligu mistrů. Podle interních zpráv se zatím podařil pouze první krok, vykopat onu jámu. Zbytek přes enormní snahu a investice nefunguje. Ale každé triky, i ty umělecké, potřebují důkladný trénink, a tak to ani jeden z unikátní dvojice fotbalových nadšenců nevzdává.

Za roušky titul

Česká vláda dostane ocenění Evropské komise.

Propuštění sportovci mají rekvalifikaci

Češi zachraňují olympiádu

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachnu na neděli...

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)