Pardubice přivítaly návštěvníky aviatické pouti

O víkendu se v Pardubicích sešly desetitisíce lidí, kteří mají rádi létání. Konala se zde Aviatická pouť. Tato tradice se zde opakuje už dlouho a každý návštěvník se těší na to, jaké téma pořadatelé zvolí.

Letos byla nosným tématem první světová válka a letecká show se lidem představila pod názvem Rytíři nebes. Právě rok 2014 jetotiž  rokem stého výročí od jejího vypuknutí.

 

K vidění byla nejen historická letadla, která jsme mohli spatřit právě v daném období, ale došlo i na ukázka současných strojů. Vrcholem představení pro diváky byla akrobatická letecká sestava. Na nebi se vznášelo postupně  šedesát pět  jak historických, tak i současných letadel, na zemi si návštěvníci mohli prohlédnout například britské dvojplošníky Strutter, trojplošník Dr.1 Fokker EIII nebo Nieuport XII, ale i letadla známá z bitvy o Británni – legendární Spitfiry či P-51 Mustangy, které se předvedly i ve vzduchu ve scéně z leteckých bitev druhé světové války. Válečný stav simulovaly ukázky pozemních bitev podporovaných ze vzduchu.

 

Aviatická pouť v Pardubicích se letos opravdu vydařila a nadšení diváci, mezi kterými byla celá řada dětí, ale také pamětníků se rozcházeli s očekáváním příštího roku  a nových zářitků, které si určitě nenechají ujít.

 

Foto © Depositphotos.com/steveheap