Pardubice opět mění trenéra


Když byl v pondělí pro některé hokejové odborníky překvapivě odvolaný trenér Dynama Pardubice Radek Bělohlav, jen někteří tušili skutečný stav věci.

Asistent trenéra a spolumajitel v jedné osobě Petr Čáslava, známý to uživatel omamných prostředků, se týden neukázal u týmu, který tak senzačně porazil bez něj Spartu Praha i Kometu Brno. Tento čas využil k trenérskému rychlokursu pro primátora Pardubic Martina Charváta. Ten byl z pozice většinového majitele klubu hrubě nespokojen s komunikací hlavního trenéra a arogancí, s jakou přijímal podněty ze strany majitelů klubů při výběru sestavy.

Proto se začalo v trenérském rybníku s hledáním vhodného kandidáta, který by uměl naslouchat názorům pomazaných hlav. Milan Razým pak byl dobrou volbou, své kvality prokázal v Plzni, Slavii i Litvínově. V hierarchii je uveden jako hlavní trenér, protože primátor Charvát nemá oficiálně potřebnou licenci, kompetence však mají jasně rozdělené.

Razým určuje složení jedné pětky, zbytek je čistě v kompetenci pana primátora jako de facto hlavního trenéra a jeho poradce Čáslavy. Zda Čáslava zapojí do přípravy i perník když sám hrál na koksu, se prý uvidí až podle potřeb týmu. To však už nezajímá bývalého trenéra Bělohlava, který využil nabídky z konkurenčního Brna.

Harrachovské můstky s novou vizí


Hadamczik kupuje Vítkovice

Olympijský výbor šetří na daně


Stát znárodní skokany

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)