Opatření odůvodněná epidemií vymazala z kalenáře veškerý letní mezinárodní ragbyový program

Podle World Rugby každoroční mezinárodní utkání, tzv. letní testy, plánované na červenec 2020, byly odloženy z důvodu k probíhajícím opatřením vlád a zdravotnických orgánů všech zemí světa kvůli pandemii covid-19. Cestovní a karanténní omezení v mnoha zemích, a obavy z příliš krátké doby pro přípravu hráčů znamenají, že v červenci 2020 nelze pořádat žádnou mezinárodní soutěž.

World Rugby sleduje možný dopad opatření na zbývající mezinárodní okna ve spolupráci se zúčastněnými stranami a příslušnými orgány. Všechny strany, včetně národních a regionálních unií, řídících orgánů mezinárodních soutěží, profesionálních klubových soutěží a Mezinárodní organizace ragbyových hráčů, se zapojí do posuzování možností s cílem dosáhnout sladění kalendáře pro zbytek roku 2020.Všechna rozhodnutí budou zcela záviset na možnostech cestování, karanténními a zdravotními hledisky a s ohledem na dobré životní podmínky hráčů v souladu s pokyny pro návrat k ragby, které nedávno zveřejnila mezinárodní federace  World Rugby.

Připomeňme, že Anglie měla hrát dva zápasy v Japonsku, Francie dva zápasy v Argentině, Irsko dva zápasy v Austrálii, Skotsko dva zápasy v Jižní Africe a Wales měl hrát v Japonsku a dva zápasy s Novým Zélandem.

Vedle toho zbývají odehrát ještě čtyři zápasy Poháru šesti národů neodehraných v březnu 2020. Jejich odehrání se předpokládá na podzim 2020.


(kg, SportovníListy.cz, havirov.rugby-cz.com, foto: Petr Skála)