Od úterý 7. dubna 2020 se může sportovat individuálně a dokonce bez roušek


Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 6. dubna 2020 přistoupila k částečnému uvolnění přísných protiepidemických opatření. Od úterý umožní lidem individuálně sportovat bez roušek, ve čtvrtek budou moci otevřít některé dosud povinně zavřené obchody a od úterý 14. dubna 2020 bude možné vycestovat z České republiky v nezbytných případech.


Od půlnoci z pondělí 6. dubna na úterý 7. dubna 2020 budou moci občané České republiky opět začít využívat venkovní sportoviště, parky a další veřejná prostranství k individuálnímu sportování. Pokud dodrží minimální odstup dvou metrů od ostatních osob, nebudou muset mít při sportování, a to včetně jízdy na kole či běhu, roušku.

Ovšem pozor! Společně sportovat mohou nanejvýš dvě osoby s výjimkou členů domácnosti, ale  nesmí přitom využívat vnitřní šatny, sprchy a další uzavřené společné prostory. V praxi to znamená, že si lidé mohou venku nově věnovat třeba tenisu, nohejbalu, golfu, jízdě na koni, bruslení či vodním sportům jako například kanoistika, veslování, jachting a další při omezení počtu dvou osob na hřišti či v posádce.


 
(ps, SportovniListy.cz, Národní sportovni agentura, foto: Petr Skála)