Obstojí Adam Ondra v Praze na Evropském poháru v boulderu před evropskou konkurencí?

Po pěti letech se do Česka  vrací mezinárodní závod IFSC ve sportovním lezení, který pořádá Český horolezecký svaz. Přední evropští lezci se sjedou 30. dubna  - 1. května  do Prahy, aby porovnali své síly v rámci Evropského poháru v boulderu. Novinky a další informace kolem tohoto horolezeckého svátku byly sděleny novinářům několik dnů před začátkem akce přímo v dějišti Evropského poháru  v boulderu v Praze v Letňanech.
Před domácí publikum nastoupí nejen světová jednička Adam Ondra, ale také dalších 15 českých reprezentantů v čele s Eliškou Adamovskou a Martinem Stráníkem.

Evropský pohár v Praze se koná na lezecké stěně Jungle Sport Park Letňany ve dvou závodních dnech, přičemž v sobotu 30. dubna 2022 budou probíhat kvalifikační kola a v neděli 1. května 2022 kola semifinálová a finálová.

Očekává se účast více než 150 závodníků z celé Evropy a pouze 20 nejlepších mužů a 20 nejlepších žen se probojuje do nedělního semifinále, 8 top lezců následně pak  do večerního finále. Právě prvomájová neděle tak bude dnem D nejen pro závodníky, ale také fanoušky, jelikož pro semifinálová a finálová kola je připravena venkovní závodní stage s rozlehlým prostorem pro diváky a bohatý doprovodný program.
Čeká nás tedy nejen napínavá podívaná, skvělé sportovní výkony, ale především jedinečná  atmosféra.

Jak říkám ...

“Jak ukázal loňský rok na olympijských hrách v Tokiu, lezení je jedním z divácky nejatraktivnějších sportů a možnost vidět výkony lezecké špičky naživo, je nezapomenutelným zážitkem,” řekl Jiří Žák, ředitel závodu.

Zároveň se jedná o první nominační závod na Mistrovství Evropy ve sportovním lezení 2022 v  Mnichově. Největší hvězdou závodu bude samozřejmě světová jednička Adam Ondra, ale těšit se můžeme také na Elišku Adamovskou nebo například Martina Stráníka, ze zahraničních závodníků na olympionika Mickaela Mawema (FRA), Chloe Caulier (BEL), Luku Potočara (SLO) a další.

V rámci doprovodného programu proběhne také první závod Českého poháru v trickline, tedy skocích a tricích na speciální slacklině, přednáška současného nejvýznamnějšího českého horolezce Marka Holečka, podpisové akce, parkourové a slackline workshopy a mnohem více.


PROGRAM


SOBOTA 30. dubna  2022

09:00 Kvalif ikace ženy
15:00 Kvalif ikace muži

NEDĚLE 1. května  2022

08:30 - 11:00 Semif inále žen
11:15 - 12:15 Kvalif ikace trickline
12:30 - 15:00 Semif inále mužů
15:30 - 16:30 Přednáška Marek Holeček
17:30 - 18:30 Finále žen
19:00 - 20:00 Finále trickline
20:30 - 21:30 Finále mužů
22:00 Slavnostní vyhlášení vítězůLíbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde.


(Petr Skála podle tiskové zprávy pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)