Obrat v kauze Pelta a spol.


Jestliže první týden soudního projednávání případu ovlivňování přidělování dotací na ministerstvu školství byl hojně sledován, tak ten právě skončený se již online přenosů nedočkal.

Důvod je jasný, vyrovnat se rétorskému umění Miroslava Pelty je nemožné, soudní síň tak neměla šanci slyšet smích v sále. To ale neznamená, že se odehrávalo nudné představení. Úřednice ministerstva, která měla předmětné dotace na starosti, prohlásila, že neměla ani tušení, jak se má celý program zpracovat a čísla jen tak nastřelila.  Ministryně z té doby pro změnu tvrdila, jak konečně ona zavedla transparentnost při přidělování dotací, ale příslušné předpisy úředníci ministerstva nepovažovali za nutné vůbec číst. A předseda olympijského výboru připustil, že se choval úplně stejně jako někteří obžalovaní. Jen s tím rozdílem, že on psal dopisy a oni sms.

Státní zástupce evidentně ztratil půdu pod nohama a zvažuje, kudy z navařené kaše ven. Právní zástupci Pelty a Jansty již měli dostat konkrétní návrhy na ukončení procesu a mimosoudní vyrovnání, Pelta navíc finanční odškodnění za ušlé poradenské služby pro ministerstvo při dotačních procesech a navíc místo v Národní sportovní agentuře se zaměřením na vztahy s příjemci dotačních programů. Nabídka má být platná do zahájení třetího týdne projednávání případu koncem září.

Exploze tanečního sportu
Ministr dopravy Havlíček zachraňuje Brno

Fotbal zná prvního sestupujícího příští sezony

Ujfaluši dostal na starost fotbalovou mládež

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)