Obětuje Šmarda biatlon?

Až téměř dadaistické pokračování politického teátru na téma výměny minstra kultury přináší poslední zprávy z Lidového domu, sídla České strany sociálně demokratické.

Ta z pochopitelných důvodů nechce změnit nominanta na post ministra, nicméně ví, že je třeba udělat ústupek prezidentovi republiky, aby i on si zachoval své dekorum.

Michal Šmarda, který se má stát novým členem vlády, předestřel variantní řešení. Po svém jmenování ministrem ještě z titulu starosty Nového Města na Moravě razantně omezí sportovní fungování Vysočina arény, místo biatlonového srdce naší republiky.

Místo sportu zde otevře venkovní galerii umění, se zaměřením na dílo Jana Štursy, rodáka z Nového Města a oblíbence Miloše Zemana. Výstavě má vévodit unikátní socha Raněný, umístěná v prostoru bývalé cílové rovinky. Prostor střelnice zaberou díla jako Humanita, Život uniká a Toileta. Tzv. živá kultura bude v jedinečném prostoru zastoupené stálou prezentací lidové folklórní hudby a školou tance pro příchozí.

Šmarda věří, že tento krok přesvědčí pana prezidenta o jeho manažerských kvalitách v oblasti kultury a možnosti kvalitativně se vyrovnat jinému svému předchůdci, populárnímu herci Jandákovi.

Aby biatlonu nezbyly oči pro pláč, dostali jeho představitelé nabídku na nový areál v Brně na místě současného autodromu, který po letošní sezoně již zřejmě nebude mít adekvátní využití.


Karel Gott do Sparty

Hamza zpět do basketbalu

Český tenis převezl svět

Pikantní rošáda na Kladně

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)