Novojičínští ploutvaři opět ovládli Finále ligy mládeže

[ title]

V sobotu a v neděli 17. – 18. listopadu 2018 se v krytém bazénu v Novém Jičíně uskutečnilo Finále ligy mládeže v ploutvovém plavání. Již tradičně je toto finále vyvrcholením sezóny pro mladé ploutvaře na domácí závodní scéně. Po třech základních kolech Moravskoslezské a České ligy mládeže se do letošního finále probojovaly týmy Laguna Nový Jičín, KSP Olomouc, Čochtanklub Žďár nad Sázavou, Aquaklub Liberec, Modrá Hvězda Praha a KPM Pulec Praha.

Ve finále (i obou zmíněných kvalifikačních ligách) se závodí v kategoriích E (11 let a mladší), D (12 – 13 let) a C (14 – 15 let), přičemž každý klub nominuje v jednotlivých kategoriích určitý počet závodníků (v kategoriích E a D závodí z každého týmu tři dívky a tři chlapci, v kategorii C dvě dívky a dva chlapci).

Pořadatelem letošního finále byl klub Laguna Nový Jičín, který tuto soutěž v minulosti ovládl již čtrnáctkrát. Naposledy přesně před rokem. Své mladší klubové kolegy přišli podpořit mimo jiné i úspěšní juniorští reprezentanti tohoto klubu Jakub Klimpar (medailista z MS i ME), Jakub Kovařík (úřadující mistr Evropy a mistr světa), Petr Španiel (mistr světa) či Barbora Svobodová (finalistka ME).

Účastníci finále, kterých letos do Nového Jičína přijelo 94, během dvou závodních půldnů absolvují krátké sprinterské, střední vytrvalostní či dovednostní disciplíny s tlakovou lahví. Nechybí ani velmi atraktivní štafety, které díky dvojnásobnému bodovému ohodnocení mohou zamíchat výsledným pořadím.

Díky osmi zlatým medailím, devíti stříbrným a dalším osmi bronzovým medailím a celkovému zisku 2739 bodů i letos ovládl finálové klání klub Laguna Nový Jičín. Druhé místo si z Nového Jičína odváží Aquaklub Liberec (2300 bodů), třetí místo vybojoval klub Čochtanklub Žďár nad Sázavou (2250 bodů). Čtvrté místo patří KSP Olomouc (2159 bodů), páté místo obsadil klub Modrá Hvězda Praha (2045 bodů), šestý skončil klub KPM Pulec Praha (1699 bodů).

V jednotlivých kategoriích se nejvíce dařilo těmto závodníkům:
  • Kategorie E: Jakub Miezra (Laguna Nový Jičín) – 1049 bodů
                              Lucie Gašperiková (Laguna Nový Jičín) – 1281 bodů
  • Kategorie D: Jiří Kubíček (KPM Pulec Praha) – 1550 bodů
                              Jolana Hnáthová (KSP Olomouc) – 2247 bodů
  • Kategorie C: Matyáš Kubíček (Aquaklub Liberec) – 2922 bodů
                              Štěpánka Kolářová (Aquaklub Liberec) – 2394 bodů

Kompletní výsledky z Finále ligy mládeže v ploutvovém plavání 2018 naleznete zde.

(red.,sportovnilisty.cz,Daniela Markupová, foto: facebook Czech finswimming fanclub,Laguna Nový Jičín)