Nová nabídka pro Šonku


Na podzim loňského roku nemálo sportovních fanoušků drželo palce sympatickému akrobatickému pilotovi Martinu Šonkovi, když bojoval o celkové vítězství v seriálu Red Bull Air Race, obdobě závodům formule 1. 

Bývalý vojenský pilot stál před nelehkým úkolem, postupně v přímých soubojích musel porazit všechny své konkurenty. Dokázal tak navázat na tradici našich úspěšných pilotů, jako byl Tuček či Jirmus.

O to větším překvapením bylo oznámení o ukončení pořádání populárního seriálu z rozhodnutí hlavního sponzora. Šonka je postavený před nelehkou situaci, nemá dokonce ani splacené závodní letadlo, se kterým slaví úspěchy.

Naštěstí má velkou skupinu fanoušků a podporovatelů. Mezi ty hlavní patří společnost Agrofert, jejíž vedení na situaci promptně zareagovalo a Martinovi dalo velmi lákavou nabídku. Má se stát šéfpilotem nově vznikající Agroletky, které mezi zásadní úkoly má patřit práškování těžko přístupných zemědělských ploch pro traktorovou techniku.

Šonka nebude mít díky svému umu problém dostat se na jakékoliv políčko. Na projekt již byla odeslána žádost do Bruselu do rozvojového projektu intenzivní zemědělství. Letadlo si Šonka má přebarvit na žluto, chce napodobit svůj velký vzor, kterým byl populární pilot Štefan z filmu Vesničko má středisková.  

Baroš obětí čínského průmyslu?


Brno opět lepší než Praha

Přijde Lener do Sparty?

Trpí Plíšková záhadným syndromem TAP?

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)