Nous remercions aux joueurs de France ... Česko - Francie 5:1

[ title]
Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa v Praze Francii 5:1,což asi všichni čekali, ale po druhé třetině o tom ne všichni byli přesvědčeni, že se tak stane stane.  Jak se to stalo?

Po bezbrankové první třetině se ve druhé části hry Češi ujali vedení Ondřejem Němcem a do půlhodiny čistého času hry přidal další kousek Červinka. Jenže Francouz Kevin Hecquefeuille snížil na 2:1 a tak skončila i druhá třetina. Po čtyřiceti minutách hry sice český tým vedl, ale nálada v hledišti  nebyla na vyskakování, třebaže se chlapíci převlečení za králíky Boba a Bobka snažili zvednout sebevědomí  mezi diváckými davy.

Avšak úvod závěrečné části patřil Jaromírovi Jágrovi. Nejdříve jeho pokus o vstřelení gólu po otočce se štěstím francouzský brankář Hardy vyrazil, ale pak  už se nejstarší hráč na hřišti prosadil.  Jágr coby třiačtyřicetiletý nejstarší střelec v historii světových šampionátů dorážel po střele Kováře a připsal si třetí trefu na turnaji.

Tak tohle mám na doraz ...
Je to tam ...
To jsem zvědavý, kdo zase napíše, že branku dal nejstarší hráč na MS?

Za šest minut Češi náskok pojistili. Hertl v úniku proti Hardymu ještě nestihl zakončit, ale zpoza branky nabruslil před branku  Němec, který potvrdil svůj střelecký den druhou trefou. Výsledek ještě korunoval  v přesilovce Červenka.

Radost byla v O2 aréně veliká. Česko porazilo Francii v ledním hokeji.

Sportovnilisty.cz o MS v ledním hokeji napsaly ...

Praha viděla zatím nejhezčí utkání MS ... Švédsko - Kanada 4:6

Půl tuctu kanadských žertíků na hokejovém MS. Sledovali jsme a fotili při utkání Kanada - Česko 6:3

O vítězství nad Lotyšskem se museli čeští hokejisté trochu poprat

Švédové dobyli Prahu, i když až v prodloužení ... Hrál se ovšem skvělý hokej s deseti brankami

Po druhé  výhře ze čtyř zápasů je český tým  na čtvrtém místě ve skupině A a přiblížil se na rozdíl jednoho bodu druhému Švédsku i třetímu Švýcarsku.

Mistrovství světa skupina A
Praha 7. května 2015

Česka republika - Francie 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 22. Němec (Novotný), 27. Sobotka (Krejčík), 45. Jágr (Jan Kovář, Simon), 49. Němec (Hertl, Voráček), 55. Červenka (Němec, Krejčík) - 29. Hecquefeuille (Lamperier, Guttig).
*   Rozhodčí: Nord (Švéd.), Rantala - Suominen (oba Fin.), Pihlblad (Švéd.) *  Vyloučení: 2:5 *   Využití: 1:0 *   Diváci: 17.110.

Česká republika: Pavelec - Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík - Voráček, Sobotka, Hertl - Jágr, Jan Kovář, Simon - Červenka, Novotný, Erat - Smoleňák, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.
Francie: Hardy - Manavian, Auvitu, Hecquefeuille, Besch, Janil, Diedue Fauvel, Chakiachvili - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - Fleury, A. Roussel, T. da Costa - Bertrand, Raux, S. Treille - Claireaux, Lamperier, Guttig. Trenéři: Dave Henderson a Pierre Pousse.