Nous remercions aux joueurs de France ... Česko - Francie 5:1

Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa v Praze Francii 5:1,což asi všichni čekali, ale po druhé třetině o tom ne všichni byli přesvědčeni, že se tak stane stane.  Jak se to stalo?

Po bezbrankové první třetině se ve druhé části hry Češi ujali vedení Ondřejem Němcem a do půlhodiny čistého času hry přidal další kousek Červinka. Jenže Francouz Kevin Hecquefeuille snížil na 2:1 a tak skončila i druhá třetina. Po čtyřiceti minutách hry sice český tým vedl, ale nálada v hledišti  nebyla na vyskakování, třebaže se chlapíci převlečení za králíky Boba a Bobka snažili zvednout sebevědomí  mezi diváckými davy.

Avšak úvod závěrečné části patřil Jaromírovi Jágrovi. Nejdříve jeho pokus o vstřelení gólu po otočce se štěstím francouzský brankář Hardy vyrazil, ale pak  už se nejstarší hráč na hřišti prosadil.  Jágr coby třiačtyřicetiletý nejstarší střelec v historii světových šampionátů dorážel po střele Kováře a připsal si třetí trefu na turnaji.

Za šest minut Češi náskok pojistili. Hertl v úniku proti Hardymu ještě nestihl zakončit, ale zpoza branky nabruslil před branku  Němec, který potvrdil svůj střelecký den druhou trefou. Výsledek ještě korunoval  v přesilovce Červenka.

Radost byla v O2 aréně veliká. Česko porazilo Francii v ledním hokeji.

Sportovnilisty.cz o MS v ledním hokeji napsaly ...

Praha viděla zatím nejhezčí utkání MS ... Švédsko - Kanada 4:6

Půl tuctu kanadských žertíků na hokejovém MS. Sledovali jsme a fotili při utkání Kanada - Česko 6:3

O vítězství nad Lotyšskem se museli čeští hokejisté trochu poprat

Švédové dobyli Prahu, i když až v prodloužení ... Hrál se ovšem skvělý hokej s deseti brankami

Po druhé  výhře ze čtyř zápasů je český tým  na čtvrtém místě ve skupině A a přiblížil se na rozdíl jednoho bodu druhému Švédsku i třetímu Švýcarsku.

Mistrovství světa skupina A
Praha 7. května 2015

Česka republika - Francie 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 22. Němec (Novotný), 27. Sobotka (Krejčík), 45. Jágr (Jan Kovář, Simon), 49. Němec (Hertl, Voráček), 55. Červenka (Němec, Krejčík) - 29. Hecquefeuille (Lamperier, Guttig).
*   Rozhodčí: Nord (Švéd.), Rantala - Suominen (oba Fin.), Pihlblad (Švéd.) *  Vyloučení: 2:5 *   Využití: 1:0 *   Diváci: 17.110.

Česká republika: Pavelec - Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík - Voráček, Sobotka, Hertl - Jágr, Jan Kovář, Simon - Červenka, Novotný, Erat - Smoleňák, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.
Francie: Hardy - Manavian, Auvitu, Hecquefeuille, Besch, Janil, Diedue Fauvel, Chakiachvili - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - Fleury, A. Roussel, T. da Costa - Bertrand, Raux, S. Treille - Claireaux, Lamperier, Guttig. Trenéři: Dave Henderson a Pierre Pousse.