Netradiční sporty jsou určeny pro nevšední sportovce

Některé lidi obyčejné sporty nelákají. Létat vzduchem a překonávat  nástrahy zemské přitažlivosti je jedním z lidských prokletí.  Parašutismus je jedním z takových sportů, který je určen právě  pro tyto odvážlivce.

Ne každý člověk dokáže bez obav vyskočit z letadla, které ho vyneslo vysoko nad pevnou zem do prázdna pod sebou, letět volným pádem prázdným prostorem a čekat, až bude moci trhnout šňůrou a otevřít padák, který jej bezpečně snese dolů, aby mohl opět pevně došlápnout.

Parašutismus je jedním ze sportů České asociace akademických technických sportů a rozhodně nepatří mezi široce podporované masové sporty. I když v něm naši reprezentanti již dosáhli nemalých úspěchů, stát poskytuje mírnou podporu mužům, ženskou reprezenatci stát  nepodporuje vůbec. Je to velká škoda, protože ženy dosáhly v parašutistickém sportu na nejeden významný úspěch.

Jelikož to není levný sport, pro amatérské parašutisty je tedy velká finanční zátěž hradit si soutěže, techniku, trénink a vše ostatní, co se sportem souvisí. V této souvislosti musíme znovu, bohužel, připomenout, že není jen fotbal a hokej. I jiné sporty by si zasloužily větší pozornost a parašutismus mezi ně určitě patří.

 

Foto © Depositphotos.com/ germanskydiver