Nešťastné slávistické omyly

[ title]
Slavie Praha a Liga mistrů, toto spojení přestalo platit po úterním zápase s ukrajinským velkoklubem Dynamem Kyjev. Že tomu tak nemuselo být, je nasnadě.

Co se sportovní stránky týče, asi nikdo nečekal, že fenomén Pavla Kuky může být překonán (pro nezasvěcené, překopnout prázdnou branku z hranice malého vápna), leč stalo se, Tomáš Souček to dokázal dokonce z území malého vápna. Snad naváže na slávistickou ikonu i v jiných fotbalových oblastech.

Absolutně však zaspala slávistická diplomacie. Propuštění polského šéfa české komise rozhodčích vzbudilo mezi polskými arbitry velký ohlas, Jaroslav Tvrdík sice tvrdil, že s tím nemá nic společného, ale jdou hlasy, že se mu propuštění dosavadního předsedy komise rozhodčích náramně hodilo a měl připraveného svého koně Milana Krondla, který po provalení akce byl ostrakizován a postaven mimo hru. A co čert nechtěl, zápas v Kyjevě pískal Polák. Aby toho nebylo málo, Čína a čínské společnosti nemají nejlepší jméno ani v Polsku a ani na Ukrajině, v Polsku se údajně nezdařil čínský dálniční projekt a na Ukrajině mají problém se společenstvím Číny a Ruska.

Jak šel situaci ostřílený Tvrdík naproti? Napsal agresivní tweet. Na jeho ochranu je třeba uvézt, že ani světaznalý komentátor Jaromír Bosák nedokázal odhalit přestupek proti fotbalovým pravidlům při neuznaném vyrovnávacím gólu Slávistů. Po zápase pak již bylo všechno jedno, tweety budou zřejmě hodně drahé. Nejhruběji vypadá výrok člena představenstva Slavie Tomáše Buzka, jenž napsal: Mrdat Dynamo! Do sídla evropské asociace již odešlo vysvětlení, že mladý funkcionář si popletl slova šukat a mrdat, kdy chtěl použít výraz uváděný mimo jiné v Babičce Boženy Němcové. Prostě „Šukat Dynamo!“ jako „Jedeme Dynamo!“ (italská varianta Sforza). Bohužel však Buzek ve svém mládí si popletl slovní výrazy a nešťastně uvedl ten, který na sociálních sítích nemá co dělat. V Edenu doufají ve velkorysost vedení UEFA a jejího ukrajinského místopředsedy při vynesení disciplinárních trestů.


Petr Čech aktivuje své úspěšné sportovní kolegy

Sparťanské fanoušky namotivoval Jaroslav Tvrdík

Spasí Kájínek Chovance?


Fotbalová liga se přerušuje


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)