Německému sportu hrozí kvůli dopingu soudní spor

[ title]

V německém sportu to vře. Vláda totiž předkládá do Spolkového sněmu návrh zákona, kterým se velmi přísně řeší problematiku dopingu. Příští pátek se uskuteční první čtení zákona, druhé a třetí má proběhnout do září.

Podle ministra spravedlnosti Heiko Maase (SPD) jsou námitky proti zákonu zbytečné. „Když se podíváme na historii boje s dopingem, určitě nemůžeme tvrdit, že ukvapeně saháme k právním trestům.“ Podle vládou navrženého zákona bude trestným již držení nedovolených látek, usvědčeným sportovcům by hrozil trest až do výše 3 let. Přitom má dojít k posílení role Národní antidopingové agentury. Tento zákon by se dotýkal až 7.000 sportovců. Ti se začali okamžitě bouřit a podle předsedy Německého olympijského sportovního svazu (DOSB) Alfonse Hörmanna se chystají hromadné žaloby na stát ze strany sportovců. Hömann ovšem důrazně popřel, že by za touto aktivitou stál DOSB, případně ji inicioval. Informace o sportovcích jsou prý veskrze anonymní.

„Vadí nám, že na naše připomínky zatím vůbec nikdo nereagoval. Samozřejmě, stát může zákon prosadit silou, ale jestli je to správná ukázka naší spolupráce, to nevím. Obě strany si přece musí umět vyměnit názory,“ uvedl k navrhovanému zákonu Alfons Hörmann, předseda Německého olympijského sportovního svazu.

(kp,sportovnilisty.cz.foto:arch.)