Národní tým povedou Filip Pešán, Petr Nedvěd a přilítli k nim i Martin Straka a Jaroslav Špaček

Výkonný výbor Českého hokeje schválil hlasováním per rollam vedení reprezentace pro období 2020 až 2022. Trenérem národního mužstva bude Filip Pešán s asistenty Martinem Strakou a Jaroslavem Špačkem, generálním manažerem zůstává Petr Nedvěd. Dvouletá smlouva, na níž se s vedením Českého hokeje domluvili, zahrnuje mimo jiné mistrovství světa 2021 v Minsku a Rize, zimní olympiádu 2022 v Pekingu nebo mistrovství světa 2022 v Helsinkách a Tampere.

Jak říkám...„Jsem přesvědčen, že se podařilo sestavit silné vedení, které se může opřít o trenérské úspěchy, vynikající hráčskou minulost a všeobecný respekt. Jeho členy spojuje podobný přístup k hokeji, podobná týmová filozofie i výsledky, kterých dosahují při práci s mladými hráči. Velmi si vážím také toho, že ve vedení reprezentace jsou významně zastoupeni příslušníci zlaté generace, což je pro náš hokej výborná zpráva a příslib pro budoucnost,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

„Jsem velmi rád, že kolegové na moji nabídku kývli. Jde o hokejové osobnosti, které mají za sebou úspěchy jak na ledě, tak na střídačce nebo v managementu. Nepochybuji přitom, že naše spolupráce bude fungovat, protože máme velmi podobný pohled na hokej,“ doplnil Filip Pešán.Filip Pešán (1978) se stal v květnu 2019 šéftrenérem Českého hokeje. S Bílými Tygry Liberec získal v roce 2016 mistrovský titul a v letech 2016, 2017 a 2019 prvenství v základní části Tipsport extraligy, v minulosti byl i trenérem reprezentačních výběrů U19 a U20.

Olympijský vítěz a mistr světa Martin Straka (1972) bude u národního mužstva působit poprvé. Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Jaroslav Špaček (1974) pomáhal na reprezentační střídačce Vladimíru Růžičkovi, Vladimíru Vůjtkovi a Josefu Jandačovi. V realizačním týmu pokračuje dlouholetý hráč NHL, medailista z olympijských her a mistrovství světa Petr Nedvěd (1971), generální manažer reprezentace od roku 2018.

V čele národního mužstva vystřídá Filip Pešán Miloše Říhu, kterému na konci května 2020 vyprší dvouletá smlouva.

Jak říkám...„Je škoda, že svoje působení nemohl završit při mistrovství světa, na které jsme se těšili a odjížděli bychom na něj s velkými ambicemi. Spolu s kolegy odvedl u národního mužstva výbornou práci, za kterou bych mu chtěl vzhledem k okolnostem zatím alespoň touto cestou poděkovat," prohlásil Tomáš Král.


(ps, SportovníListy.cz, ceskyhokej.cz, foto: Petr Skála)