Na veslařském MS v Račicích si zazávodí při exhibiční jízdě i sportovní ředitel Ondřej Synek

Veslař Ondřej Synek chystá velkolepou exhibiční rozlučku na domácí trati při veslařsském MS v Račicích. Pětinásobný mistr světa a držitel tří olympijských medailí se opět posadí do skifu, aby  v závodě na 500 metrů během mistrovství světa v Račicích se utkal  s pěti svými dlouholetými rivaly a kamarády, které na setkání pořadatelé MS s novináři v pondělí 23. května 2022 vyjmenoval. V Račicích  by v září 2022 na  MS měl Synek závodit s  Mahém Drysdalem z Nového Zélandu, Olafem Tuftem z Norska, Britem Alanem Campbellem, Švédem Lassim Karonenem a Iztokem Čopem ze Slovinska.

Jak říkám...

"Akci vymyslel organizační výbor mistrovství světa. Prý, když v Račicích nebudu jako závodník, tak bych mohl jet alespoň exhibici jako rozlučku s kariérou. Ze začátku se mi to úplně moc dobré nezdálo, ale teď, když jsem si četl, s jakým  nadšením pozvaní  kluci, pozváni přijali,  tak se mi to už začíná líbit a těším se na to," řekl Ondřej Synek na setkání s novináři  v Praze.

Světový šampionát se v Račicích uskuteční od 18. do 25. září 2022 a exhibiční rozlučka současného sportovního ředitele veslařského svazu uzavře sobotní program.

Jak říkám...

"Trochu mě mrzí, že jsem šampionát v Račicích nezažil jako aktivní veslař. Původně jsem plánoval, že zkusím vydržet, ale dopadlo to, jak dopadlo," uvedl devětatřicetiletý Synek, jenž závodní kariéru ukončil kvůli zdravotním problémům o rok dříve než se bude  MS konat v září 2021.

"Přibral jsem dvacet kilo, což není ideální, ale loď mě snad uveze a do té doby něco snad tréninkem shodím," dodal slavný veslař, který přiznal, že ve skifu neseděl víc než rok, ale  plánuje začít pozvolna trénovat.

"Nechci, aby to bylo trapné a jen jsme to tam prošplouchali. Na druhou stranu mi Alan dnes psal, že šest let neseděl v lodi, takže oproti němu mám náskok. Všichni jsme ale závodníci a nikdo to asi nebude chtít podcenit. Nějaký závod vytvoříme," podotkl s úsměvem rodák z Brandýsa nad Labem.

"Když se sjedeme z celé Evropy a někdo přijede i z druhé strany světa, tak k tomu určitě nikdo nepřistoupí jen tak, že si projede pětistovku. Navíc, když tam bude plná tribuna," podotkl Synek, který vysvětlil, proč se rozhodl pro půlkilometrovou trať.

"Myslím, že je pětistovka  ideální. Kluci vymýšleli, že bychom jeli dva kiláky nebo kilák, ale říkal jsem, že tak dobře na tom nebudeme a rozhodl jsem pro pětistovku, kterou vydrží každý," dodal Ondřej Synek.

(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)