Na veletrhu Sběratel jsou k mání i známky s tématikou sportu a to i na stánku České pošty

V Praze na Mezinárodním veletrhu Sběratel Praha, který trvá od  10. do 11. září  2021, bylo první den veletrhu velmi rušno. 

V rámci  24 ročníku mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství, totiž na jednom místě lze pořídit mimo jiné i poštovní známky se sportovní tématikou.

Česká pošta například vydala dopisnici s portrétem Jana Kodeše, kterou by měl slavný tenista    podepisovat v sobotu 11. září 2021 od 11 hodin. Podobnou dopisnici vydala Česká pošta také s portrétem Vladimíra Remka. 

Na veletrhu bude  možné získat podpisy výtvarníků, kteří tvoří české poštovní známky, ale také  legendárního tenisty a vítěze Wimbledonu Jana Kodeše nebo Vladimíra Remka a Oldřicha Pelčáka, kteří přes 45 lety nastoupili kosmický výcvik.


A novinky chystají i zahraniční vystavovatelé. Například na stánku pošty Spojených národů (UNPA) bude možné koupit příležitostnou dopisnici s motivem, který vzdává hold pražským kavárnám.
Na stánku Spojených národů jsme ostatně také viděli poštovní známky se sportovní olympijskou tématikou.  


 
(Petr Skála, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)
p

Dědek přesouvá Winter Classic

17.10.2021 09:00:00

Nová štika v hokejovém rybníčku, majitel hokejových Pardubic Petr Dědek, avizoval již na loňský rok lahůdku pro všechny fanoušky nejpopulárnějšího zimního kolektivního sportu. Zápasy pod ote...