Na severu Čech vydřená plichta mladoboleslavských fotbalistů. Jablonec - Mladá Boleslav 1:1

Mladoboleslavští fotbalisté v Jablonci vedli, ale soupeř do přestávky vyrovnal. Na těžkém terénu se hrál velmi bojovný fotbal, v němž měli Středočeši více sil a byli lepší než jablonečtí protivníci, ale na vítězství nedosáhli.

V prvním poločase stačila čtvrthodinka, aby se hrací plocha změnila v oraniště. První roh v utkání kopali Mladoboleslavští už ve 2. minutě, ale ke gólu nevedl. Podobně jediný jablonecký roh v prvním poločase v 8. minutě skóre nezměnil.

V 16. minutě Ladrův trestný kop od levé postranní lajny Šimek hlavou ve shluku hráčů na malém vápně usměrnil mimo dosah jabloneckého brankáře Hanuše - 0:1.

Ve 38. minutě Jovovičův křížný pas z jablonecké poloviny hřiště Preisler nezachytil a Kratochvíl své sólo proti boleslavské brance zakončil přízemním prostřelením brankáře Diviše - 1:1.

Druhý poločas byl náročnou až úmornou bitvou, při které si aktéři na náročném terénu sáhli na dno fyzických sil. Těch měli s blížícím se závěrem více boleslavští hráči, ale k vítězství své snažení nedotáhli.
Remíza je pro Mladou Boleslav další bolestivou ztrátou a svoji černou sérii natáhla na klubový rekord jedenácti nevyhraných ligových utkání v řadě.

Jablonec nad Nisou  19. února 2021

FORTUNA:LIGA 2020/2021 - 20. kolo

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1)

Góly: 38. Kratochvíl - 16. Šimek *  ŽK: Malinský - Martinec *  Rozhodčí: Marek - Caletka, Antoníček

FK Jablonec: Hanuš - Holík, Martinec, Zelený, Krob - Považanec - Schranz (73. Pleštil), Kubista, Kratochvíl, Jovovič (90. Podaný) - Doležal.

FK Mladá Boleslav: Diviš - Douděra, Křapka, Šimek, Preisler - Dancák, Takács - Malinský (67. Skalák), Ladra (73. Dominik Mašek), Zmrhal (90. Jakub Klíma) - Škoda (67 Drchal).