Na ME Champioship olympijských sedmiček v ragby celkově sedmé Češky zůstaly mezi elitou

Český reprezentační ragbyový tým žen v sedmičkové podobě skončil na evropském šampionátu na sedmém místě. Rozhodly o tom výsledky utkání  druhého  ze dvou turnajů  evropského šampionátu, který se hrál od pátku 1. července do neděle 3. července 2022 v Krakově.

Tým Česka v polském Krakově  obsadil sedmou příčku a v celkovém umístění, když se k tomu připsaly body za páté místo z portugalského Lisabonu,  Češky celkově skončily také sedmé. Tímto umístěním se Česko udrželo v nejvyšší evropské skupině Champioship v olympijských sedmičkách žen. V Krakově ragbistky uspěly půl napůl, když  ze šesti utkání  tří vyhrály. O lepší umístění české ragbistky připravila Belgie, která je v utkání o páté až osmé místo porazila 14:10. Mistryněmi Evropy se staly Polky, třebaže v domácím prostředí na turnaji v Krakově ve finále prohrály s celkově druhým  Irskem 17:21.

Hůře než ragbistky Česka dopadli ragbisté. Ve skupině A ze čtyř utkání tři prohráli a v klíčovém utkání s Gruzií remizovali 19:19. Ve skupině Češi tak skončili až na pátém místě a proto  na ně zbylo na turnaji v Krakově bojovat jen o deváté místo , které si po vítězství nad Polskem 21:19 vybojovali. Celkově po osmém místě z Lisabonu a devátém místě z Krakova obsadili v nejvyšší skupině Champioship v olympijských sedmičkách až deváté místo a z této soutěže sestupují. Vítězem ME se stalo po součtu bodů z Lisabonu a z Krakova  Španělsko před Německem a Francií.

Krakow 1. a 3 . července 2022

Muži ... utkání českého týmu

Skupina A:  Francie - Česko     19:10 *  Německo - Česko     34:10 *  Belgie - Česko     29:0 * Česko - Gruzie     19:19

Utkání o umístění
O  5. - 8. místo ...     Belgie - Litva     34:0 *  Gruzie - Itálie     19:12
O  1. - 4. místo ...     Německo - Španělsko     10:33 * Francie - Portugalsko     26:14
O 9. místo ...    Česko - Polsko     21:19
O 8. místo ...    Litva - Itálie     19:31
O 5. místo ...     Belgie - Gruzie    24:7
O 3. místo     Německo - Portugalsko 24:14
O 1. místo     Španělsko - Francie 29:7

Konečné pořadí ...  7s Championship 2022 muži

1. Španělsko (18 + 20) 38 bodů, 2. Německo (20 + 16)   36 bodů; 3. Francie (12 + 18) 30 bodů 4. Belgie (14 + 12) 26  bodů; 5. Portugalsko  (10 + 14) 24 bodů; 6. Itálie (16 + 8) 24 bodů; 7. Gruzie (4 + 10) 14 bodů; 8. Litva (8 + 6) 14 bodů; 9. Česko (6 + 4) 10 bodů; 10. Polsko (3 + 3) 6 bodů.

Ženy  ... utkání českého týmu

Skupina A:  Irsko - Česko     40:12 *  Česko - Německo     15:12 *  Česko - Rumunsko     33:0 *   Polsko - Česko    43:0

O    5. - 8.   místo ...   Česko - Belgie     10:14 *  Rumunsko - Francie     7:36
O    1. - 4.   místo ...   Irsko - Španělsko     26:0 *  Polsko - Skotsko     14:0
O 9. místo     Německo - Wales     33:14
O 7. místo     Česko - Rumunsko     45:0
O 5. místo     Belgie - Francie     26:14
O 3. místo     Španělsko - Skotsko      21:17
O 1. místo     Irsko - Polsko 21:17