Na letošním Holiday World Jihočeši představí opravdovou lásku i ke sportu a k turistice


Na letošním 29. ročníku mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky Holiday World & Region World v Praze Letňanech ve dnech 13. – 16. února 2020 představí Jihočeši novou značku, s níž budou svůj region prezentovat na turistických trzích v tuzemsku i zahraničí. Mimořádně úspěšný titul Jižní Čechy pohodové, s nímž Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) sklízela významná odborná ocenění, nyní střídá značka Jižní Čechy opravdová láska.  Jihočeši s tím, co připravili 
pro návštěvníky veletrhu, seznámili na své prezentaci v Praze.

SportovníListy.cz byly na místě děje...
Jak říkám...„Naše hlavní marketingové téma se v roce 2020 zaměří na vlídnou povahu Jihočechů a opravdovost destinace bez umělých přikrášlení. Realitu, která i když může zdát nekomfortní, tak patří k jihočeskému koloritu a svou jedinečností se stává oblíbenou. V dnešní době plné neomezených možností, jak vylepšit image, se zaměřujeme na reálný prožitek bez spoilerů, na upřímnost a vřelost,“ představil nové téma veřejnosti ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Téma Jižní Čechy opravdová láska odhaluje srdečnost místních lidí, uměleckou tradici, poctivost řemesel, unikátní gastronomické produkty a speciality, lásku ke krajině, ke sportu, k farmaření, k rybolovu či k myslivosti. Osobní a trvalý vztah k místním památkám.

Jak říkám...„Takoví jsou Jihočeši a jižní Čechy. Region s bohatou historií, unikátními památkami a malebnou přírodou, nabízející jedinečné turistické zážitky. My předáváme emoce, které jižní Čechy vyvolávají. Emoce, které si může odvézt každý návštěvník. Emoce, které jsou opravdové a přetrvávající v paměti. Emoce, které hřejí u srdce,“ konstatoval Polášek.

Podle manažerky marketingu JCCR Jany Píchové se téma, zdůrazňující také opravdovost jižních Čech, zaměří mimo jiné například na odkaz reformátorů mistra Jana Husa a Petra Chelčického. Osobnosti prosazující nenásilí, sociální cítění, pevnost názorů, nepodřizování se autoritativní moci ani většině. Současně si ale téma Jižní Čechy opravdová láska si ponechává pohodu, která je součástí povědomí o regionu.

Jižní Čechy jsou velkým lákadlem i pro příznivce pohybu, pro sportovce  a pro cykloturisty i obyčejné turisty. V kraji najdou   stovky kilometrů udržovaných cyklostezek a turistických tras a to není všechno, neboť na své si přijdou i vodáci splouvající na jihu Čech tradiční vodácké  řeky.

Jak říkám...„Pohoda jako taková zůstává i v nadcházejícím roce jako důležitá součást zážitku. Zároveň ale tento zážitek bude obohacen o vřelou emoci, lásku, opravdovost a důvěru k regionu,“ dodala Jana Píchová.

Vedoucí Turistického informačního centra jižní Čechy Radek Dvořák připomněl, že součástí expozice jižních Čech, partnerského regionu veletrhů, budou v Letňanech různé prezentace loga Jižní Čechy opravdová láska. Chybět nebudou ochutnávky jihočeských koláčů a hudební skupina skupina Hrajeto. V pátek 14. února 2020 se zde uskuteční v přítomnosti zástupců Jihočeského kraje křest brožury Opravdová historická města.

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu v regionu střední Evropy, kde se tradičně prezentuje téměř celý svět. Nechybí tak národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako Ameriky, Asie nebo Afriky. Na turistické zážitky lákají regiony České republiky, zájezdy do celého světa zde nabízejí desítky cestovních kanceláří a agentur.

Loňskou novinkou bylo spojení s veletrhem Památky – Muzea – Řemesla, čímž došlo logické synergii mezi památkami a cestovním ruchem. Stejně jako v předchozích letech bude Holiday World rozdělen na dny pro odbornou veřejnost (čtvrtek 13.února 2020  a pátek 14. února 2020) a dny pro laickou veřejnost sobota 15. února 2020 a neděle 16. února 2020

(jp, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)
TMySQLDbLink: Table './slistywxcz/url_log' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed
UPDATE `url_log` SET `id`='6324cbe1-76a9-441a-9189-28b8c938d940',`time`='8.091',`memory`='32.16' WHERE `id`='6324cbe1-76a9-441a-9189-28b8c938d940'