ŠKODA udržuje na Finské rally vysoké tempo

Na osmém podniku FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2) udávaly i v sobotu 30. července 2016 tón posádky, které vsadily na vůz FABIA R5. V jejich čele byla tovární posádka ŠKODA Motorsport Esapekka Lappi/Janne Ferm, která kontrolovanou ofenzívou dále posílila své vedení v klasifikaci WRC 2. Za nimi vedli napínavý souboj o další pozice jejich týmoví kolegové Pontus Tidemand/Jonas Andersson s posádkou Teemu Suninen/Mikko Markkula s vozem ŠKODA ze zákaznického programu.

O vrchol dne se jednoznačně postaral Lappi, když vyhrál legendární zkoušku „Ouninpohja“ s náskokem pěti sekund před vedoucím jezdcem mistrovství světa Elfynem Evansem (Ford).

"Bylo to prostě cool.  „Fantastická zkouška, nádhera! Jenom jsme to nechali letět a užívali si to. Neměli jsme žádné problémy, FABIA R5 běžela jako hodinky. Nyní si chceme dobrý rytmus udržet a v neděli samozřejmě dotáhnout vítězství,“ řekl Lappi.

Vysoké průměrné tempo, které nasadily posádky WRC 2 poslední červencovou  sobotu na šotolinových tratích jihozápadně od univerzitního města Jyväskylä, zapůsobilo i na Tidemanda.

"Je to šílené. Místy se jede tak rychle, jako by to byl závod na okruhu - ovšem ne na asfaltových tratích s dojezdovými zónami, ale na šotolinových cestách v lese. Pak platí najít tu správnou směs rizika a rozumu. Doufám, že se mi to v neděli zase povede, abych Suninena ještě vytlačil z druhého místa. Nebude to jednoduché, ale pojedeme na plný plyn," řekl Tidemand.

Na vzdálenost nejdelší den Finské rally začal pro účastníky WRC 2 se zpožděním. První průjezd zkoušky „Ouninpohja“ v sobotu ráno byl přerušen po nehodě. A v neděli by to mohlo být opět napínavé: pro oblast jižně od města Jyväskylä, kde se jedou vždy dvakrát závěrečné rychlostní zkoušky „Lempää“ a „Oittila“, jsou předpovídány lehké dešťové přeháňky.