Prezident ÚAMK ČR Oldřich Vaníček byl zvolen viceprezidentem FIA Regionu I

Prezident Ústředního automotoklubu ČR Oldřich Vaníček,  byl na jednání jarního zasedání Mezinárodní automobilové federace FIA Region I v belgických Bruggách zvolen všemi hlasy  na další čtyřleté období viceprezidentem FIA Regionu I, což je největší region této organizace a zahrnuje území 80 států Evropy, Afriky, Blízkého východu a podstatné části Asie.

Mezinárodní automobilová federace FIA sdružuje motoristy celkem ze 132 zemí světa. Viceprezidentem FIA Regionu I se stal po svém znovuzvolení prezidentem COFO, koordinačního orgánu motoristických organizací z teritoria více jak 30 států střední a východní Evropy, včetně části Asie.


"Prioritou v rámci výkonu mých kompetencí bude další prohlubování jak bilaterální, tak  multilaterální spolupráce mezi motoristickými kluby, prosazování společných projektů především v oblasti mobility, což může představovat například již rozpracovaný projekt slev na pohonné hmoty pro členy našich klubů v mezinárodním měřítku. Budeme se také společnými silami snažit dále zkvalitnit úroveň poskytování pomoci motoristům v nouzi, zavádění nových bezpečnostních systémů např. systému e-call atd., prostě je to dobrá příležitost, jak pokračovat v rozdělané práci", řekl Oldřich Vaníček, který tuto funkci vykonává již od roku 2015.

(ps, ÚAMK, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)