Premiérový závod WorldSBK na okruhu Phillip Island v Austrálii má Ondřej Ježek za sebou

Na okruhu Phillip Island v Austrálii začalo prvním závodem MS Superbike. Ondřej Ježek jej při svém debutu mezi elitou dokončil na osmnáctém místě.

Při prvních testovacích dnech začátkem týdne se tým potýkal s nastavením podvozku k požadovanému gripu zadního kola, díky kterému ztrácel na výjezdech. Proto výsledky kvalifikační Superpole byly pozitivnější než při testech a dalo se předpokládat, že se Ondřej Ježek bude moci ukázat více. V průběhu dne se teplota tratě zvedala, a nastavení podvozku na rychlé kolo nebylo optimální pro delší závod. To vše se podepsalo na umístění, kterým byla výsledná 18. pozice.

"Udělali jsme opět velký krok dopředu. Ráno jsem byl dokonce jedenáctý, v superpole až devatenáctý, protože jsem v nejrychlejším kole chyboval, nicméně od páté  řady mě dělilo opravdu málo. Bohužel jsme vinou nedostatku testování nestihli vyzkoušet motorku na delší vzdálenost. To byl prakticky křest ohněm až v závodě a také se to projevilo. Chtěl jsem bojovat s Badovinim a Russem o pozice, ale bohužel jsem při předjíždění vyjel z trati a pak už se nedostal do takového tempa, abych kluky dojel. V posledních kolech časy na kolo nebyly tak tragické oproti konkurenci, ale z mé pozice už to bylo spíše jen o sbírání dát pro zítřejší závod. Musíme se zaměřit na průběh změny přilnavosti během závodu a to u obou kol," komentoval dění na okruhu u protinožců Ondřej Ježek na svém webu.

Druhý závod startuje v neděli 26. února 2017 v 5:00 hodin a sledovat jej můžete opět na programu Eurosport 1.

Phillip Island (Austrálie) 25. února 2017

Závod mistrovství světa superbiků

První závod: 1. Rea (Británie/Kawasaki) 33:52,290, 2. Davies (Británie/Ducati) -0,042, 3. Sykes (Británie/Kawasaki) -1,050, ...18. Ježek (ČR/Kawasaki) -48,043.