Pozitivní výsledky sedmnáctiletého Filipa Salače z tréninku na Grand Prix v Brně

Jeden z nejdůležitějších víkendů celého roku - domácí Velkou cenu v Brně - zahájil český závodník Filip Salač velice dobrým výkonem. V prvním tréninku sice nebyl spokojený, ale v tom druhém si zlepšil náladu a den ukončil se ztrátou jen osmi desetin na nejlepšího.

Letní pauza v mistrovství světa silničních motocyklů je definitivně u konce a závodníci se opět pustili do práce a co víc, druhou polovinu sezónu rozjeli při české Velké ceně České republiky v Brně. Velice důležitý víkend čekal českého jezdce Filipa Salače, který chce domácímu publiku předvést co nejlepší výkon. Filip v roce 2018  v Brně debutoval v Grand Prix na divokou kartu a letos zde jede ve své první sezóně jako stálý jezdec třídy Moto3.

Jezdec týmu Redox Prüstel GP zahájil první závodní den s časem 2:10,107, ale během odpoledne se o více než jednu vteřinu zlepšil. S kolem zajetým za 2:09,013 obsadil v kombinaci všech časů 14. místo se ztrátou 0,888 sekund  na prvního. V sobotu 3. srpna 2019  je na programu třetí volný trénink a kvalifikace, ve které se rozhodne o postavení na startovním roštu pro  závod, který se jede v neděli 4. srpna 2019. Podle předpovědi počasí by mělo pršet, tak se uvidí, jak právě počasí zamíchá výsledným pořadím.


Jak říkám... "Dnešní výsledek je nakonec velice dobrý. V prvním tréninku jsem byl s motorkou velice nespokojený, navíc jsme zvolili špatnou strategii. Hodně jsem se trápil s předkem a ve velkém náklonu jsem hodně ztrácel přilnavost. Do druhého tréninku jsme udělali velký krok a cítil jsem se dobře. Dobrý čas jsem zajel hned ve dvou rychlých kolech a motorka fungovala dobře. Na sobotu  budeme měnit motor, takže i toto se zlepší. Uvidíme v sobotu, jak se mi bude dařit, ale doufám, že postoupíme do druhé části kvalifikace. Dám do toho všechno. Nejlépe by bylo, pokud by pršelo už ráno, ale pravděpodobně to bude až na kvalifikaci, ale uvidíme. Chci poděkovat všem fanouškům a všem, co mě podporují," řekl po prvním dnu na závodech v Brně Filip Salač.

Harmonogram třídy Moto3 Monster Energy Grand Prix České republiky


(časy uvedeny v SEČ)

Sobota 3. srpna  2019: 3. volný trénink (09:00 - 09:40), kvalifikace (12:35 - 13:15 - 2 části)
Neděle 4. srpna  2019: Warm Up (08:40 - 09:00), závod (11:00)


(ek, Autoklub ČR, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)