Posádka Kopecký / Dresler vyhrála Rallye Bohemia a získala šestý český titul

Do konce sezóny MČR v rallye sice zbývají ještě dvě soutěže, ale posádka Jan Kopecký / Pavel Dresler si už dokázala zajistit mistrovský titul. A podařilo se jim to na „domácím hřišti“, v Rally Bohemia, která se tradičně jela v Mladé Boleslavi a jejím okolí.

Rally Bohemia je jednou z nejnáročnějších rallye v kalendáři Mistrovství ČR – a navíc se odehrává přímo před branami výrobního závodu ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Rallye tak přišlo sledovat deset tisíc zaměstnanců automobilky, kteří mohli fandit působivé sestavě hned tří továrních posádek. Ty byly doprovázeny dalšími devíti soukromými vozy FABIA R5, což završuje celkový počet na úhledný tucet. Značku reprezentovaly také tři starší vozy ŠKODA FABIA S2000.

Před zraky deseti tisíc nadšených českých fanoušků zajel Jan Kopecký svůj první nejrychlejší čas na městském okruhu v srdci Mladé Boleslavi. Ve všech rychlostních zkouškách se držel daleko před svými soupeři a zajížděl se svým vozem ŠKODA FABIA R5 nejrychlejší časy. Je jasné, že jeho cílem je nejen obhajoba titulu, ale i pokračování nepřerušené řady vítězství. Od svého debutu na Rally Šumava Klatovy v dubnu 2015 již Jan Kopecký získal v Mistrovství České Republiky jedenadvacet vítězství.

Jak říkám...“Byla radost řídit vůz ŠKODA FABIA R5 a vyhrát s ním před tolika zaměstnanci ŠKODA AUTO. Musím poděkovat celému týmu, který mi dal fantastickém auto a umožnil mi tak získat již pošesté titul v národním mistrovství”, okomentoval svůj úspěch Jan Kopecký, který na cílové rampě v Mladé Boleslavi obdržel první gratulace od Christiana Strubeho, šéfa technického vývoje ve ŠKODA AUTO.

"Jan a Pavel se odměnili dalším přesvědčivým ziskem titulu. Jejich úspěch je také zaslouženou odměnou pro celý tým ŠKODA. Kromě toho mají v následujících měsících šanci vyhrát titul v kategorii WRC 2 na FIA World Rally Championship. Ale než začneme myslet tak daleko dopředu, je čas slavit tady a teď. Naši mladíci, O.C. Veiby/Stig Rune Skjaermœn a Juuso Nordgren/Tapio Suominen perfektně dodržovali týmové příkazy, předvědli disciplinované výkony a získali cenné zkušenosti na asfaltu," konstatoval k výsledkům rallye  šéf týmu ŠKODA Motorsport, Michal Hrabánek.


  Mladá Boleslav a okolí  1. července -  30. června 2018

 Rallye Bohemia, pátý závod seriálu mistrovství ČR v automobilových soutěžích

Konečné pořadí:    1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:28:12,3, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -37,6, 3. Veiby, Skjaermoen (Nor./Škoda Fabia R5) -1:18,3, 4. Štajf, Ehlová (Škoda Fabia R5) -1:26,2, 5. Mareš, Hloušek (Škoda Fabia R5) -1:26,3, 6. Černý, Černohorský (Ford Fiesta R5) -1:36,7, 7. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -2:11,8, 8. Vojtěch, Ernst (Škoda Fabia R5) -2:23,1.(ps,  skoda-motorsport.com, SportovníListy.cz, foto:  skoda-motorsport.com)