Polská rally: Tidemand z týmu ŠKODA Motorsport zvětšil svůj náskok ve vedení WRC 2

Po čtyřech vítězstvích v kategorii WRC 2 pro tým ŠKODA Motorsport v letošní sezóně dojel v Polské rally Pontus Tidemand se spolujezdcem Jonasem Anderssonem (S/S) na druhém místě.

Po osmé v řadě v sezóně 2017 vyhrál tým s vozem ŠKODA FABIA R5 podnik mistrovství světa rally v kategorii WRC 2. V Polské rally zvítězil aktuální lídr Asijsko-pacifického šampionátu – posádka Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn (N/N) – jedoucí s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5 týmu Printsport. Bylo to první vítězství této dvojice v rámci mistrovství světa.

Mikolajki / Polsko, 2. července 2017

Polská rallye, podnik MS v automobilových soutěžích
1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 2:40:46,1, 2. Paddon, Marshall (N. Zél./Hyundai i20) -1:23,9, 3. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -2:20,8, 4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -2:47,4, 5. Lefebvre, Moreau (Fr./Citroën C3) -3:11,6, 6. Suninen, Markkula (Din./Ford Fiesta) -3:16,8.
Pohár konstruktérů: 1. M-Sport Ford 259, 2. Hyundai Motorsport 237, 3. Toyota Motorsport 153, 4. Citroën Racing 117.
Průběžné pořadí (po 8 z 13 závodů): 1. Ogier 160, 2. Neuville 149, 3. Latvala (Fin./Toyota) 112, 4. Tänak (Est./Ford Fiesta) 108, 5. Sordo 82, 6. Evans (Brit./Ford Fiesta) 57, ...16. Kopecký (ČR/Škoda Fabia R5) 5.