Po Rally Český Krumlov Kopecký z týmu Škoda Motosport posílil své vedení na Mistrovství ČR

Obhájci titulu, posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler, slaví na Rally Český Krumlov druhé vítězství ve druhém podniku letošní sezóny domácího šampionátu. Posádka Pontus Tidemand/Jonas Andersson pak doplnila double pro značku ŠKODA.

Mise splněna, hlásí tým ŠKODA Motorsport po 44. Rally Český Krumlov, na kterém  oslavil druhý double ve druhém podniku letošní sezóny Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích (MČR). Vítězové ročníku 2015, Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ), zvítězili i letos a potvrdili svou vedoucí pozici v národním mistrovství. Dominanci značky ŠKODA v jižních Čechách potvrdila i druhá posádka továrního týmu ŠKODA - dvojice Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S), která se stejně jako v první soutěži této sezóny umístila na druhém místě.

"Velká pochvala patří Janu Kopeckému a Pavlu Dreslerovi i Pontusu Tidemandovi a Jonasi Anderssonovi, kteří na Rally Český Krumlov opět předvedli výborný výkon. K tomuto úspěchu pomohl každý člen týmu ŠKODA Motorsport," řekl  šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

"Díky velkému počtu fanoušků na domácí půdě naší značky byla tato rally zase zcela mimořádným zážitkem. ŠKODA Fabia R5 opět dokonale fungovala. Nemůžeme ale usnout na vavřínech: ani ne za dva týdny už je na programu WRC 2 Italská rally na Sardinii."

Během Rally Český Krumlov podaly obě posádky skvělý výkon. Už v pátek 27. května 2016 vyhrála jedna z továrních posádek všech šest rychlostních zkoušek. Jan Kopecký/Pavel Dresler zvítězili v pěti rychlostních zkouškách, Pontus Tidemand/Jonas Andersson zajeli jeden nejlepší čas. V tuto chvíli byl jejich hlavní rival Václav Pech (CZ) ještě na třetím místě, ale do druhé části soutěže již nenastoupil.

V sobotu 28. května 2016 byla po krupobití z bezpečnostních důvodů zrušena druhá a pátá rychlostní zkouška. Zbývající kilometry měly podobný průběh jako o den dříve.  Kopecký/Dresler a Tidemand/Andersson vyhráli vždy po třech ze šesti rychlostních zkoušek. Ze suverénního vítězství se na konci soutěže stejně jako v úvodním podniku sezóny - Rally Šumava Klatovy - těšila posádka Kopecký/Dresler.

Jan Kopecký na Rally Český Krumlov dosáhl nejen svého druhého vítězství v sezóně, po letech 2012 a 2015 tuto rally vyhrál zároveň již potřetí.

"Udělali jsme další krok směrem k úspěšné obhajobě titulu. Velký podíl na našem úspěchu mají zdejší skvělí fanoušci," komentoval  čtyřiatřicetiletý pilot, který s vozem ŠKODA Fabia R5 vyhrál všech sedm posledních podniků MČR v letošní i loňské sezóně, ve kterých startoval.

Pontus Tidemand, který minulý víkend vyhrál Portugalskou rally v seriálu FIA Mistrovství světa v automobilových soutěžích (WRC 2), se v Českém Krumlově  radoval z druhého místa.

"Pro nás je to vynikající výsledek. Blahopřeji Janovi k vítězství. Domácí asfaltové trati mu sedí, porazit ho na nich je velice těžké," řekl Tidemand.

Úspěšně závodily také zákaznické týmy s vozy značky ŠKODA. Vojtěch Štajf/František Rajnoha (CZ/CZ), startující v barvách Klokočka ŠKODA Czech National Teamu rovněž s celosvětově úspěšnou „čtyřkolkou" Fabia R5, se se ztrátou 4.22,5 minuty na vítěze umístili na šestém místě.

Vedle sportovních zážitků se značka ŠKODA postarala i o zábavu fanoušků ve ŠKODA Parku. V něm účastníci soutěžili o roční zápůjčku vozu ŠKODA Octavia RS 230.

Další Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích je Rally Hustopeče, která se jede 17. a 18. června 2016. Předtím je ale na programu Italská rally na Sardinii, podnik FIA Mistrovství světa v automobilových soutěžích (WRC 2), která se jede od 9. do 12. června 2016. Tam vedle krumlovských vítězů Jana Kopeckého a Pavla Dreslera (CZ/CZ) za tým ŠKODA Motorsport na start nastoupí i duo Esapekka Lappi/Janne Ferm (FIN/FIN).

Obě posádky továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký/Pavel Dresler a Pontus Tidemand/Jonas Andersson vyhráli ve vozech Fabia R5 všech dvanáct rychlostních zkoušek Rally Český Krumlov. Devětkrát dokonce dosáhli oba tovární piloti dokonce double. Na programu byly původně i dvě další rychlostní zkoušky. Oba průjezdy sobotní rychlostní zkoušky „Malonty" ale musely být zrušeny. Důvod: V pátek pozdě večer se přehnala bouřka, která místy přinesla i silné krupobití. Silnice na 22,66 kilometrech této rychlostní zkoušky byly silně znečištěné, takže nebylo možno zaručit bezpečnost účastníků.