Po nehodě se škodovácký vůz z 84. místa dokázal vyškrábat na 18. pozici celkového pořadí

Sezóna 2019 seriálu World Rally Championship oficiálně začala! Jako vždy rok začíná legendárním podnikem, slavnou Rallye Monte Carlo.

Škodovácké posádce Kalle Rovanperä / Halttunen se v úvodní rally roku moc nedařilo. Konečný výsledek ovlivnila nepříjemnost ze začátku rallye, ale Kalle znovu předvedl svou rychlost a talent.
V poslední den rallye měl Kalle Rovanperä čtyři rychlostní zkoušky na to, aby se ve výsledkové tabulce posunul ještě o pár míst výše. Předvedl bezchybný výkon a třikrát v řadě zajel třetí nejlepší čas mezi vozy třídy RC2, což stačilo k tomu, aby se posunul o další dvě místa výše, na 11. pozici mezi vozy R5.

Tady je pár čísel, která ukazují, jak rychlý ve skutečnosti byl. Z 16 rychlostních zkoušek se mu čtyřikrát podařilo být mezi vozy R5 nejrychlejším, dvakrát druhým nejrychlejším a pětkrát třetím nejrychlejším. Možná ještě působivější je fakt, že poté, co se po nehodě v RZ1 propadl na 84. místo, se Kalle dokázal vyškrábat na 18. pozici celkového pořadí – tedy o 66 míst vzhůru.

Konečný výsledek pro Kalleho také znamená druhé místo v kategorii WRC 2 Pro a tedy cenné body, které mohou být důležité později v průběhu sezóny.

   Evropa  27. ledna 2018
Monte-Carlo (WRC 2/*WRC 2 Pro)

1.     Greensmith/Edmondson (GBR/GBR), Ford Fiesta R5, 3:34:20,5 hodin*
2.     Bonnato/Boulloud (FRA/FRA), Citroën C3 R5, +51,9 s
3.     Fourmaux/Jamoul (FRA/FRA), Ford Fiesta R5, +2:58,8 min
8.    Rovanperä/Halttunen (FIN/FIN), ŠKODA FABIA R5, +13:27,8 min*

Tyto výsledky zahrnují jen vozy kategorie R5, které jsou zapsány v pohárech WRC 2 nebo WRC 2 Pro.

Pořadí v kategorii WRC 2 Pro (po prvním ze 14 podniků)

1.     Gus Greensmith (GBR), Ford, 25 bodů
2.     Kalle Rovanperä (FIN), ŠKODA, 18 bodů

*WRC 2 Pro, která se poprvé představila na Rallye Monte Carlo, je novou kategorií v rámci WRC 2 vyhrazenou pro tovární posádky. Jsou do ní registrovány tovární týmy ŠKODA, Ford a Citroën. Do cíle v Monte Carlu dojely dvě posádky.

(ps, skoda-auto.cz, SportovníListy.cz, foto: skoda-auto.cz)

Sport jako pantomima

27.9.2020 09:00:00

Doba koronavirová nenechává ležet kámen na kameni. Vědci se předhánějí v doporučeních, jak předejít nákaze a rozšířit řady nakažených. Jedna z nejnovějších studií ukazuje na fakt, že ticho zabraň...