Na Rally Hustopeče se Kopecký / Dresler utkají s posádkou WRC2 Tidemand / Andersson

[ title]
Cílem týmu ŠKODA Motorsport na Rally Hustopeče, která se jede ve dnech 16. - 17. června 2017, je další vítězství v letošním ročníku českého šampionátu (MČR). Tovární posádka Jan Kopecký / Pavel Dresler nastoupí do čtvrtého podniku letošního národního šampionátu s nadšením. Během pátku 16. června  a soboty 17. června 2017 na ně čeká dvanáct rychlostních zkoušek a přibližně 150 kilometrů soutěžních tratí.

Posádka Kopecký / Dresler minulý víkend vybojovala vítězství v rámci FIA World Rally Championship (WRC2) v Italské rally na Sardinii. Na jihomoravských tratích bude mezi vinicemi startovat také Pontus Tidemand / Jonas Andersson, kteří aktuálně vedou kategorii WRC2 světového šampionátu.
Michal Hrabánek


Jak říkám..."V Hustopečích chceme pokračovat v tom, co jsme začali v Českém Krumlově. Když nepočítáme Rally Monte Carlo, tak Pontus a Jonas v letošní sezóně jeli zatím pouze na sněhu a šotolině. Na start v Hustopečích se proto stavějí kromě jiného i proto, že zdejší tratě jsou vhodnou přípravou pro nadcházející asfaltovou Německou rally, která se jede v rámci světového šampionátu,“ řekl šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek k účasti týmu.

"V loňském roce jsem se zúčastnil Rally Šumava Klatovy a Český Krumlov, v obou případech jsem dojel na druhém místě za Janem. Vím, že je velmi obtížné být na jeho domácích tratích rychlejší, nicméně pokusím se o to," komentuje svůj záměr Pontus Tidemand.

"Můj cíl je jasný. Chci vyhrát český šampionát," vysvětluje loňský vítěz Jan Kopecký.


K favoritům Rally Hustopeče patří jezdci Fordu Václav Pech a Pavel Valoušek, stejně jako Martin Kočí s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5.

Čeští rallyoví fanoušci se již nyní mohou těšit na napínavý sportovní víkend. První etapa čtvrtého podniku českého šampionátu (MČR) odstartuje v pátek 16. června 2017 v 19 hodin. Vzhledem k času startu se očekává, že se posledních šest rychlostních zkoušek pojede za tmy. V sobotu 17. června 2017 mají týmy na programu dalších šest rychlostních zkoušek. Celkem 12 zkoušek měří přibližně 150 kilometrů. Vítěz protne pomyslnou cílovou pásku Rally Hustopeče v 16:34 hodin.

(ps, Škoda-Auto, SportovníListy.cz, foto: Škoda-Auto)