Fantastický Václav Milík skončil v Grand Prix České republiky na Markétě třetí

Václav Milík zaznamenal historicky nejlepší výsledek českého jezdce v Grand Prix České republiky, když v sobotním závodě skončil třetí. Závod vyhrál obhájce loňského vítězství Jason Doyle, který stejně jako loni porazil ve finále Grega Hancocka.

Český jezdec Václav Milík začal jedním bodem, když ztratil druhou pozici na úkor Martina Vaculíka, ale pak už se mu začalo dařit. České želízko v ohni vyhrálo  dvakrát za sebou a bylo na dobré cestě do semifinále. Postup Milík potvrdil ještě druhým a třetím místem. Po dvaceti jízdách mu patřilo úžasné čtvrté místo. Když v těžkém semifinále dojel za Hancockem,  už věděl, že je nejlepším Čechem v jedenadvaceti ročnících Grand Prix České republiky.

Ve finále mu připadla nevýhodná dráha, ale i z té dokázal útočit na Hancockovo druhé místo. Úspěšný ale mladík z Bernardova nebyl, přesto si ale připsal historický výsledek.

Žádný český jezdec nikdy v Praze nejel finále, nejlepším výsledkem dosud bylo páté místo Antonína Kaspera. Václav Milík se tedy stal  druhým Čechem, který jel ve Speedway Grand Prix finále. V minulosti naposled byl Lukáš Dryml dvakrát druhý a dvakrát třetí, naposledy v květnu 2003.

Stejně jako v roce 2016 vyhrál Jason Doyle, stejně jako v minulém roce dojel před Gregem Hancockem.

Doyle přitom podle zprávy uvedené na webu pořadatele závodu speedway-prague.cz začal mizerně, nejprve najel do pásky a pak přijel až třetí. Poté se trochu rozjel, přesto se ale musel o semifinále bát a do semifinále postoupil přes Zmarzlika jen díky většímu počtu lepších výsledků. Ve finále odstartoval ze žluté dráhy suverénně nejlépe a za čtyři kola se mu nikdo nedokázal ani přiblížit. Po roce se tak opět hrála australská hymna.

Vítěz základního rozpisu Hancock nedokázal ve finálové jízdě plně využít své oblíbené červené pole a skončil druhý. Přesto si ale osmnácti body spravil chuť v zatím dost nevydařené sezoně.

Zklamal navrátilec Sajfutdinov, jenž se v pátek nedostavil k oficiálnímu tréninku a před vyprodanou Markétou skončil se dvěma body poslední.

Praha  10. června 2017
Grand Prix České republiky
Konečné pořadí ... 1. Jason Doyle 13 (T,1,2,3,2,2,3), 2. Greg Hancock 18 (3,2,3,2,3,3,2), 3. Václav Milík 13 (1,3,3,2,1,2,1), 4. Patryk Dudek 13 (3,1,3,2,1,3,0), 5. Chris Holder 11 (1,Fd,3,3,3,1), 6. Martin Vaculík 10 (2,2,1,1,3,1), 7. Antonio Lindbäck 9 (3,3,1,2,0,0), 8. Peter Kildemand 8 (3,0,2,3,0,0), 9. Bartosz Zmarzlik 8 (1,3,2,1,1), 10. Tai Woffinden 7 (2,3,T,0,2), ....   14. Matej Žagar 4 (0,0,1,1,2), ...
17. Josef Franc 0 (0,0), 18. Matěj Kůs 0 (0).

(ps, speedway-prague.cz, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)