Bratři Matěj a Jakub Smržovi se ujali řízení českého silničního motoristickému sportu

Bratři Matěj a Jakub Smržové se pokusí zlepšit fungování českého motocyklového sportu. Matěj se stal novým předsedou komise silničních závodů motocyklů Autoklubu České republiky, když tuto funkci převzal po svém otci Martinovi a Jakub je manažerem reprezentace.

"Myslím si, že silniční závody motocyklů mají být v každé zemi výkladní skříní. V poslední době se nám, bohužel, nedařilo trochu stojaté vody rozhýbat. Proto jsme jmenovali Matěje Smrže a věřím, že to pomůže," uvedl prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček na setkání se zástupci médií.

SportovníListy.cz byly na místě děje...Třiatřicetiletý Matěj Smrž sice ještě sám aktivně závodí, chce se ale už naplno věnovat i manažerské práci.

"Nemyslím si, že mám patent na rozum. Že přijdu a za týden, za půl roku nebo za rok bude vše jinak. Věřím ale, že jsem nasbíral spoustu zkušeností a postřehů, které se do této role docela hodí," řekl Matěj Smrž.

Prvním úkolem, který si stanovil, je zlepšení komunikace mezi jezdci a Autoklubem ČR.

"Zatím je to velký problém. Mezi jezdcem a Autoklubem prakticky neexistuje žádné pojítko. Vše se řeší přes sekretariát, ale není tam žádná osobní vazba. Možná jsem trochu naivní, ale věřím, že díky tomu, že hodně jezdců a týmů znám osobně, tak vazba vznikne. Stejně jako chuť začít něco společně dělat a zlepšit situaci, která je teď špatná," konstatoval Matěj Smrž.

K ruce bude mít i staršího bratra Jakuba, který se stal manažerem reprezentace a o juniorské reprezentanty se bude starat Michal Salač, otec talentovaného závodníka Filipa Salače, který sbírá zkušenosti ve Španělsku.

"Máme před sebou hodně úkolů, a proto jsme komisi rozšířili a Michala Salače," vysvětlil  Matěj Smrž.

o rok mladší Jakub Smrž plánuje kromě řízení reprezentace sám ještě závodit.

"Moc rád bych se pasoval do role kamaráda jezdců, měl bych tady být pro ně. Byl bych rád, kdybych mohl mladým jezdcům třeba  sehnat angažmá a celkově koncepčně pracovat na tom, abychom neměli na mistrovství světa jen dva tři jezdce, ale aby jich časem bylo více," uvedl Jakub Smrž.(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)