Motorkářské ghetto u Brna

Koronavirová situace se bohužel nelepší, naopak, rozvolnění vládních opatření a větší prázdninový pohyb obyvatel přináší velký počet nových případů, v přepočtu na 100.000 obyvatel patříme v Evropě k nejhorším. A to v době, kdy do Brna na místní Masarykův okruh míří celá světová motocyklová elita na první závod letošního seriálu mistrovství světa.

Protože vůle po uskutečnění závodu je veliká, dalo by se říci za každou cenu, musí pořadatelé přijmout drakonická opatření. Po vzoru Maďarska, které hostí cirkus formule 1, vznikne kolem okruhu malé ghetto. Celý areál bude obehnán přenosnými zátarasy, mechanici jednotlivých týmů nesmí opustit areál po celou dobu pobytu, jezdci mají výjimku a je pro ně vyhrazen jeden hotel v blízkosti okruhu.

Hotel bude dvakrát denně desinfikován, jezdci podstoupí každý den test na přítomnost viru Covid-19. Na okruh je přepraví speciální sanitní vůz, jeho osazenstvo musí použít protibakteriální oblek. Porušení režimu, stejně jako v Maďarsku, se trestá pobytem ve vězení po dobu minimálně 14 dnů, v závislosti na možném onemocnění provinivšího. Areál okruhu bude pod přísným dohledem vycvičené jednotky, vedené plukovníkem Šlachtou. Kvůli využití dronů bude navíc nutné odklonit leteckou dopravu nad Brnem. Je nadmíru jasné, že letošní Velká cena Brna bude velmi ojedinělá.

Slávisté staví na mladé budoucnosti

Praha kandiduje na pořádání olympiády


Kouč Varaďa za katr?


Kde opravdu skončí trenér Vrba?

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)