Mladoboleslavští přemohli Varnsdorf 3:1 a vyhráli svoji skupinu Tipsport ligy

Závěrečné mladoboleslavské vystoupení v základní skupině B Tipsport ligy se hrálo za nevlídného zimního  počasí. Středočeši však i přesto potvrdili roli favorita a bez prohry ovládli skupinu B zimní Tipsport ligy.

U všech gólů do varnsdorfské branky byl Tomáš Wágner, který na dvě nahrál a třetí sám dal. Jak k otmu došlo?
Ve 13. minutě přetažený roh vrátil Wágner hlavou před soupeřovu branku a Jiří Klíma míč nasměroval do sítě - 1:0.

Ve 14. minutě Budínský našel v protivníkově šestnáctce Wágnera, jenž podle gólmana přihrál Pechovi, a ten snadno do opuštěné branky zvýšil boleslavské vedení na 2:0 a to bylo do půle všechno, co měnilo skore.

Druhý poločas začal stejně jako první, převahou Mladé Boleslavi. Jenže v 52. minutě Houser přihrál do boleslavské šestnáctky Šimonovi a ten úspěšně přehodil brankáře Šedu - 2:1.

Varnsdorfští ožili, ale další branku už nepřidali.

Naopak ke konci utkání v 86. minutě Wágner, který v úvodu utkání připravil spoluhráčům obě gólové šance, pojistil boleslavskou výhru, když po Douděrově centru nejprve trefil obránce a až druhým střeleckým pokusem rozvlnil síť za zády varnsdorfského brankáře - 3:1.

Mladá Boleslav   18. ledna  2020

Tipsport zimní liga    ... Skupina A

FK Mladá Boleslav – FK Varnsdorf 3:1 (2:0)
Góly: 13. Jiří Klíma, 14. Pech, 86. Wágner - 52. Šimon * Rozhodčí: Petřík - Koval, Klupák * Diváků: 155.
FK Mladá Boleslav: Stejskal (46. Šeda) - Křapka (86. Rudzan), Jakub Klíma, Pudil (46. Mazuch), Fulnek (46. Douděra) - Pech (60. Tataev), Hampl (69. Provazník), Budínský (46. Hönig), Auer (59. Grigoryan) - Wágner, Jiří Klíma (71. Ewerton).
FK Varnsdorf: Samoel - Pek (46. Rudnytskyy), Lehoczki, Heppner, Zezula (46. D. Novák) - Kim (46. Barac), Bláha (46. Ondráček), L. Novák (46. Houser), Kubista (46. Kocourek), Breda (46. Belecz) - Micovčák (46. Šimon).

(jk, FK Mladá Boleslav, SPortovniListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)