Mladí windsurfaři z Česka si ve španělském Cádizu zazávodili a přivezli medaile

Mladí závodníci SpS a SCM Techno 293 byli od 24. března 2021 a několik dalších dnů  s trenérem Milanem Hájkem opět v Cádizu. Pokračovali zde v tréninku. Podmínky tam byly vynikající jak na vodě, tak i na břehu. Španělsko totiž rozvolnilo opatření, a tak si celou akci všichni užili. Na závěr se zúčastnili prvního závodu letošní sezony – mistrovství Španělska v Santa Pola. Předpověď slibovala na první dny závodu silný východní vítr levante. Po více než měsíčním únorovém soustředění v Cadizu a další týdenní přípravě před tímto závodem, se už všichni těšili na ostrý st

V průběhu soustředění  31. března 2021 začalo za povětrnostních podmínek za středního větru, který končil rychlostí v 11 m/s,   silně obsazené mistrovství Španělska juniorů ve windsurfingu. Tady a i po další dny si čeští  windsurfaři  ve třídě Techno 293 vedli skvěle. A tak se během čtyř dní kvalitního závodění se odjelo celkem 10 rozjížděk, převážně ve středním a silném větru.

A jak si vedli na vlnách české naděje?  David Drda se celou dobu držel a nakonec také skončil na 4. místě celkově v kategorii U17. Tibor Nevelöš dojel ve své kategorii kadetů  díky skvělému závěru na 7. místě a Radim Hasman na 13. místě.

Mladé dívky z Česka závodní kategorii U17 zcela ovládly. Zvítězila Nela Sadílková (celkově 6. místo), Kristýna Chalupníková byla druhá (celkově 7. místo), na čtvrtém místě skončila Kristýna Piňosová a na šestém pak Markéta Štěpánková. Česká mladá naděje Alexandra Lojínová přidala v kategorii U15 dívek bronzovou medaili.


 


Jak říkám...
„Tímto závodem jsme zakončili zimní část přípravy ve Španělsku a přesouváme se zpět do Čech, kde, až to situace dovolí, začneme trénovat na nové olympijské třídě iQFoil," řekl k soustředění  trenér Milan Hájek.
(Eva Skořepová, sailing.cz, SportovníListy.cz, foto: sailing.cz)