Mladí ploutvaři z Moravy a Slezska už znají finalisty ligy mládeže

V sobotu 3. října 2020 se v Přerově konalo 5. a závěrečné kolo Moravskoslezské ligy mládeže v ploutvovém plavání. Do Přerova původně naplánované 4. kolo, ve kterém se měli závodníci utkat v disciplínách distančního plavání s ploutvemi (DPP), bylo zrušeno a v 5. kole se tak mladí ploutvaři opět představili v bazénových disciplínách ploutvového plavání.

Přerov přivítal celkem 136 soutěžících z 6 klubů ploutvového plavání (Nautilus Břeclav, Fast Fins CZ, SP Laguna Nový Jičín, KSP Olomouc, Skorpen Přerov, NEMO Zlín a Čochtanklub Žďár nad Sázavou). Nejmladší závodníci v kategorii E (11 let a méně) se utkali na tratích 50 PP, 100 PP, 200 BF a 4 x 50 PP, v kategorii D (12 – 13 let) se závodilo na tratích 800 PP, 100 BF a 4 x 50 PP, pro kategorii C (14 – 15 let) byly nachystány závody na 800 PP, 50 RP, 50 BF a také štafeta 4 x 50 PP.

Stejně jako o týden dříve byl mezi nejmladšími závodníky nejlepší Jakub Svoboda (Čochtanklub Žďár nad Sázavou), který opět v individuálních startech nepoznal porážku a odvezl si domů tři zlaté medaile. Mezi dívkami se ze tří medailí (zlato 100 PP, stříbro 50 PP a 200 BF) radovala Sandra Hrabovská (SP Laguna Nový Jičín) a dvě medaile si domů odvezly Julie Dočkalovová (Fast Fins CZ; zlato 200 BF, stříbro 100 PP) a Nicol Vincenci (Čochtanklub Žďár nad Sázavou; zlato 50 PP, bronz 100 PP).

Tři medaile v závodech kategorie D vybojoval Jan Šindler (Skorpen Přerov). Pro dva bronzy si doplaval na tratích 50 PP a 100 PP, stříbrný byl na trati 200 BF. Jakub Mizera (SP Laguna Nový Jičín) získal zlato na trati 800 PP a stříbro na distanci 100 BF. Mezi nejlepší dívky patřily v Přerově olomoucké závodnice Eliška Horáková, stříbrná na trati 100 BF i 800 PP, a Klára Divišová, zlatá na 100 BF a pátá na 800 PP.

V kategorii C dvakrát s přehledem zvítězil na tratích 50 RP a 800 PP Tadeáš Andrés z klubu KSP Olomouc. Daniel Knápek (SP Laguna Nový Jičín) se radoval ze stříbra ze závodu 50 RP a bronzu na 50 BF. Antonín Piňos (Fast Fins CZ) obsadil 2. místo na trati 50 RP a 3. místo vybojoval na nejdelší trati 800 PP. Kompletní sadu medailí, tedy zlato, stříbro i bronz, v Přerově vybojovaly hned dvě závodnice. Lucie Hrubá (Skorpen Přerov) byla první na 50 BF, druhá na 50 RP a třetí na 800 PP. Sabina Dastychová (KSP Olomouc) zvítězila v závodě 800 PP, druhá doplavala na trati 50 BF a třetí na 50 RP.

Štafetu na 4 x50 PP mix ovládli v kategorii E závodníci ze Žďáru nad Sázavou, v kategorii D zvítězila štafeta SP Laguna Nový Jičín a v kategorii C se radovala štafeta KSP Olomouc.

Do Finále ligy mládeže 2020, které bude v termínu 14. – 15. listopadu hostit Nový Jičín se z Moravskoslezské ligy mládeže probojovaly kluby SP Laguna Nový Jičín, Čochtanklub Žďár nad Sázavou a KSP Olomouc.

(sportovnilisty.cz, Daniela Markupová; foto: archiv účastníků)