Mladí ploutvaři bojovali ve Středoevropském poháru

2. kolo hostilo slovenské město Zvolen.

Ploutvoví plavci mají velmi nabitý program. V sobotu 4. května se ve slovenském Zvoleně konalo 2. kolo Středoevropského poháru mládeže 2019 v ploutvovém plavání. Na Slovensku se utkalo celkem 123 závodníků z 6 klubů ze Slovenska, z Polska a České republiky. Závodilo se v trojboji v kategoriích E0, E, D, C, B+A. Pro nejmladší kategorie E0 a E byly pro trojboj vypsány tratě 50 BF, 50 PP a 100 PP. Ostatní závodníci se utkali na tratích 50 BF, 50 PP a 400 PP. Stejně jako v Coral Springs, kde se o víkendu 3. – 5. května konalo 4. kolo Světového poháru CMAS 2019 i na Slovensku sbírali čeští závodníci medaile.

V nejstarší kategorii B+A se mezi dívkami na prvních dvou místech umístily závodnice českého klubu SP Laguna Nový Jičín. Zvítězila Johanka Chovancová, která získala celkem 1368 bodů. Druhá skončila Klára Novotná se ziskem 1179 bodů.

V kategorii C se na prvním místě usadila Lucie Hrubá (Skorpen Přerov), jejíž bodový zisk 1438 bodů byl zároveň nevyšším mezi všemi zúčastněnými dívkami a Lucie Hrubá tak zvítězila i v absolutním pořadí trojboje. Třetí místo v této kategorii obsadila další závodnice Skorpenu Přerov Klára Vránová se ziskem 1400 bodů. Stejné umístění jí patří také v absolutním pořadí. První a druhé místo slavili čeští závodníci v kategorii C mezi chlapci. Z vítězství se radoval Antonín Piňos (Fast Fins Přerov), který získal 952 bodů. Druhé místo obsadil Jakub Mizera (SP Laguna Nový Jičín) za součet 864 bodů.

V kategorii E se čeští závodníci mezi chlapci i dívkami umístili shodně na prvním a třetím místě. Z vítězství se radovali Lukáš Mlýnek (NEMO Zlín) za zisk 555 bodů a Kateřina Sudolská (SP Laguna Nový Jičín), která si doplavala pro 711 bodů. Sandra Hrabovská (SP Laguna Nový Jičín) obsadila třetí místo se součtem 633 bodů. Mezi chlapci se o třetí příčku za součet bodů 525 dělil Adolf Chovanec (SP Laguna Nový Jičín). V kategorii E0 pak opět sbírali medaile novojičínští závodníci. Tomáš Wilder bral stříbro za 167 bodů, Zita Barošová skončila se ziskem 383 bodů na třetím místě.

Po druhém kole vede Středoevropský pohár mládeže polský klub KS Nautilus Jastrzebie – Zdrój před slovenským klubem Vodný svet Zvolena a českým klubem Skorpen Přerov.

Třetí kolo Středoevropského poháru mládeže v ploutvovém plavání bude 21. září hostit Zlín. Výsledky z druhého kola naleznete zde.

(rp, Daniela Markupová, foto: facebook CZECH Finswimming Fanclub)