Mladá Boleslav uzavřela fotbalový rok prohrou. Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko 2:3

Mladoboleslavský trenér Karel Jarolím převzal tým zkraje prosince a ve čtyřech ligových zápasech se výhry nedočkal. Mladoboleslavští proti Slovácku sice vedli, ale soupeř vývoj utkání otočil a v dramatickém závěru ubránil těsné vedení.

První poločas skončil remízou. Oba týmy totiž začaly ofenzívně, ale také často zbrkle. Ve 20. minutě předvedli Středočeši jednoduchou a účinnou akci, Budínský přihrál vpravo Fulnekovi a jeho centr Jiří Klíma z malého vápna sklepnul k levé tyči - 1:0.

Ve 34. minutě za Navrátilovým dlouhým odkopem vysprintoval po levé straně Kliment a z plného běhu jistě přehodil vyběhnuvšího Mikulce a bylo vyrovnáno  - 1:1.

Druhý poločas začal mladoboleslavským tlakem, ovšem bez efektu.

V 75. minutě po spolupráci Sadílka s Havlíkem následoval z levého křídla přesný centr před mladoboleslavskou branku a Jurečka po třinácti minutách pobytu na hřišti hlavou z malého vápna skóroval - 1:2.

V 80. minutě slovácký brejk do otevřené boleslavské obrany skončil střetem brankáře Mikulce s Tomičem, po němž následoval pokutový kop, který Daníček ranou doprostřed branky proměnil - 1:3.
Mladoboleslavští v závěru už jenom snížili. V 86. minutě Budínského rohový kop Škoda, jenž přišel do hry před deseti minutami, hlavou od bližší tyče překonal pozdě reagujícího brankáře Nemravu - 2:3.

Rozhodčí nastavil dvě minuty a ty byly pro boleslavské fotbalisty málo na vyrovnání. Nový trenér Karel Jarolím se tak ani na čtvrtý pokus nedočkal výhry.

Mladá Boleslav   23. prosince  2020

FORTUNA:LIGA 2020/2021 - 12. kolo

FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko 2:3 (1:1)

Góly: 20. Jiří Klíma, 86. Michal Škoda - 34. Kliment, 75. Jurečka, 80. Daníček (z pokutového kopu) * ŽK: Mazáň, Jiří Klíma, Túlio, Mikulec - Tomič  *  Rozhodčí: Petřík - Nádvorník, Vodrážka

FK Mladá Boleslav: Mikulec - Šimek, Křapka, Tataev, Mazáň - Túlio - Fulnek (85. Langhamer), Graiciar (76. Škoda), Budínský, Mareš (70. Janošek) - Jiří Klíma (70. Drchal).

1. FC Slovácko: Nemrava - Šimko (62. Reinberk), Hofmann, Daníček, Kadlec - Havlík, Sadílek - Petržela (62. Jurečka), Kohút, Navrátil (81. Srubek) - Kliment (70. Tomič).

(jk, SportovníListy.cz, FK Mladá Boleslav, foto: FK Mladá Boleslav)