Mladá Boleslav prohrála středočeské derby. Příbram – FK Mladá Boleslav 2:1

Mladoboleslavští na hřišti mužstva ze dna ligové tabulky sice v Příbrami vyhráli poločas, ale po změně stran umožnili nadšeně bojujícímu soupeři vývoj utkání zcela otočit a darovali vítězství, které bylo pro Příbram prvním v aktuální prvoligové sezóně.

Jak se utkání vyvíjelo? Ve 28. minutě na Mazáňovo autové vhazování Zahustel nedosáhl, ale Budínský míč sklepnul Douděrovi, jehož přízemní střelu Škoda tečoval mimo dosah brankáře Kočího - 0:1.
Druhý poločas začal podobě jako první ofenzivní aktivitou Příbrami.
V 63. minutě po Pilíkově trestném kopu z boku vápna získali Příbramští svůj šestý roh, který Pilík rozehrál přízemním centrem do malého vápna, kde se v hráčském chumlu nejlépe zorientoval Voltr a z pár kroků vyrovnal na 1:1.

V 76. minutě se Vávra překvapivě snadno protáhl do boleslavského pokutového území a technickou křížnou střelou mimo Mikulcův dosah zamířil přesně k levé tyči - 2:1.

Zdrcený mladoboleslavský tým se neprobral ani po opakovaném příchodu čerstvých hráčů, alespoň vyrovnat se mu nepodařilo, byť zatlačil soupeře k jeho brance.  Rozhodčí Rejžek protáhl utkání o pět minut, v nichž se na příbramském vítězství, prvním v aktuálním ligovém ročníku, nic nezměnilo.

Příbram 28. listopadu 2020

1. FK Příbram – FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)
Góly: 63. Voltr, 76. Vávra - 28. Škoda *  ŽK: Pilík, Kočí - Tataev, Douděra * Rozhodčí: Rejžek - Hrabovský, Kříž

1. FK Příbram: Kočí - Cmiljanovič, Soldát, Svoboda (46. Pilík), Nový - Zorvan, Folprecht (63. Hájek), Rezek (87. Pinc), Kleščík, Vávra (82. Antwi) - Voltr (87. Kvída).
FK Mladá Boleslav: Mikulec - Jakub Klíma (73. Fulnek), Křapka, Tataev, Mazáň - Túlio, Janošek (73. Ikaunieks) - Zahustel, Budínský, Douděra - Škoda (70. Drchal).

(jk, SportovníListy.cz, FK Mladá Boleslav, foto: fkmb.cz)